+ Yorum Gönder
Yurtdışı Tatil Yerleri ve Yurtdışı Tatil Forumunda Portofino Gezi Rehberi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Sevinç
  Devamlı Üye

  Portofino Gezi Rehberi
  Portofino Gezi Rehberi


  Adı üstünde "Aşk Şehri". Aşka aşık olanların doğru adresi; Portofino Adına şarkılar yazılmış, şiirlere konu olmuş ve en güzel aşklara tanıklık etmiş, şahit olmuş


  Zengin ve ünlülerin akınına uğrayan Portofino, resim kadar durağan ve güzel olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Uğruna şarkılar yazılan ve “Aşk şehri” olarak bilinen Portfino’ya Türkiye’nin ünlü ve gizli aşıkları da akın ediyor.
  İtalya’nın Akdeniz Kıyı Şeridi’nde bulunan Portofino, balıkçı köyleri, çakıllı kumsalları ve Santa Margherita adı verilen otellerin toplandığı kasabanın hemen yanında bulunuyor. Santa Margharita ve Camogli’den Portofino’ya feribotlarla ulaşılabiliyor. Portofino’ya aşık olmadan önce Santa Margharita’ya aşık olmanız an meselesi. Bu cennet gibi yerde, her evin üzerine elle çizilmiş fotoğraflar sizi çok etkileyecek. Liman kenarına kurulmuş pastel renklerdeki evler ile yarım ay şeklindeki sahil şeridi ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında. Dükkanları, restoranları ve birbirinden lüks otelleri ile Portofino’nun kristali andıran denizi, buraya gelen turistleri tatil dönüşlerinde bir daha gelmeye ikna ediyor.
  Mutlaka görmelisiniz!

  Portofino Gezi Rehberi1.jpgPortofino Gezi Rehberi2.jpgPortofino Gezi Rehberi3.jpgPortofino Gezi Rehberi4.jpg

  Castello Brown Kalesi: Castello Brown, köyün hemen yukarısında bir tepede bulunuyor. Botanic Garden’ın hemen yanındaki yoldan kaleye ulaşabişirsiniz. Sabah 10’dan akşam 7’ye kadar açık olan kale, kışın ise 5’e kadar ziyarete açık. Kalenin çok hoş bir bahçesi bulunuyor. Ayrıca bu bahçeden Portofino’ya kuşbakışı bakabilir, muhteşem deniz manzarasına karşı fotoğraf çekebilirsiniz. Kale 17.yy’da Cenevizliler tarafından savunma amaçlı yapılmış.
  San Giorgio Kilisesi ve Feneri: Dünya Savaşı’ndan sonra inşa edilmiş olan bu kiliseyi mutlaka görmelisiniz. Portofino limanına tepeden hakim olan bu kilise, döneminde denizcilerin uğrak yerlerinden biri olmuş.
  Portofino’da deniz mahsüllerinin bolca olduğunu, eminiz ki tahmin ediyorsunuzdur. Genovese adı verilen yeşil renkteki İtalyan usülü sebze çorbasını mutlaka denemelisiniz. Ayrıca biraz pahalı olan Pizzeria El Portico’dan denemelisiniz. İsimden anlaşıldığı gibi bu yemek pizza değil. Deniz mahsüllerinden oluşan bir yemek, tadınca
 2. Acil

  Portofino Gezi Rehberi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


portofino,  PORTOFİNO,  portofino nerede,  porto fino,  portofino gezi,  portofino fotoğrafları