+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Atinada Tatil, Atina Hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Atinada Tatil, Atina Hakkında
  Atinada Tatil

  Atina, Yunanistan’ın başkenti ve eski Yunan medeniyetlerine de başkentlik yapmış tarihi bir şehirdir. 3000 yıllık bir tarihe sahip olan Atina’ya yolunuz düşerse ve tarih merakınız varsa ayrılamayacaksınız. Yunanistan’ın Avrupa Birliği Para birimi olan Euro’ya geçmesiyle birlikte fiyatlar tüm Yunanistan’da olduğu gibi Atina’da hızlı bir şekilde arttı. Atina merkezinde bulunan cafe ve restaurantlarda fiyatlar biraz pahalı.

  atinada-tatil.jpg
  Bir fincan kahve ortalama 7-8 Euro civarında. Atina’da içerisinde ulaşım oldukça kolay birçok bölgeye otobüs ile ulaşım imkanı var. Eğer Türkiye’den gidecekseniz İstanbul’dan Atina’ya uçak seferleri mevcut. Türkitye’nin batısından gidecekseniz eğer Yunan adalarından Atina’ya feribot seferleri bulunuyor. Şehir merkezinde oteller biraz pahalı. Gecelik min.100 Euro civarında olan otelleri tercih ederseniz merkezde kalırsanız, Atina’nın biraz dışına çıktığınızda gecelik 40-50 Euro civarında oteller bulmanız mümkün.
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Atina Yunanistanın başkentidir ve ayrıca çok büyük bir şehirdir. Antik çağda öenmli bir ticaret merkezi olan Atina hala bu özelliği sürdürmektedir. Atina ibadete açık camisi olmayan tek Avrupa başkentidir.
+ Yorum Gönder


atina,  yunanistan atina