+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Yurtdışı Tatil Yerleri Forumunda Hollanda Vizesi için gerekli evraklar Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Asel
    Bayan Üye

    Hollanda Vizesi için gerekli evraklar
    Hollanda Vizesi için gerekli evraklar

    Hollanda’ya Schengen vizesi ile seyahat edilmektedir. Vize başvurunuzu idata şirketi ile yapabilirsiniz. idata İstanbul’da Harbiye’ye bulunmakta olup, evraklarınızı tam olarak verdikten sonra kısa süre sonra vize işleminiz sonuçlanıyor.
    idata şu anda Hollanda ve İtalya vize başvurularını kontrol ediyor.
    Schengen üyesi ülkelere daha önce gittiyseniz Hollanda vize başvurunuz daha kısa sürede sonuçlanabilir.( 1-2 gün) Eğer ilk defa Schengen vizesine Hollanda Konsolosluğu aracılığıyla başvuruyorsanız evraklarınız tam olduktan sonra mülakat için 3-5 gün bekleyebilirsiniz.


    Vize için gerekli evraklar :

    1. Vize başvurusunda Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı. Pasaportta en az 2 sayfa boş olarak bulunmalı, vize bitiminden sonra 3 ay daha geçerli pasaport olmalıdır.
    2.Schengen vizesi için başvuru formu. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı bebek,çocuk varsa ayrı olarak başvuru formu doldurulmalıdır.
    3.Arka fonu beyaz olan önden çekilmiş fotoğraf.
    4.Yurtdışı seyahat sağlık sigortası. 30.000 EUR teminatlı
    5.Otelde kalacaksanız otel rezervasyon bilgileriniz.
    6.Vize başvurunuzu tamamlayıcı Hollanda’ya turistik amaçlı gittiğinizi ve geri döneceğinizi belgeleyecek gayrimenkul bilgileri, banka hesap bilgileri, araç ruhsatı vb. dökümanlar.
    7. Gidiş dönüş uçak rezervasyonu.
    8.Çalıştığınız kurumdan alınan çalışan bilgilerini gösterir belge. ( Ssk, emekli sandığı vb.)
    9. Gelir durumunu gösterir belgeler
  2. Zahra
    Üye

    Hollanda için Vize alırken Pasaportunuzun kesinlikle yıpranmamış olur çünkü buna çok dikkat edilir. Vize başvurusu yaparken dikkat edilen hususlardan biri de bakmakla yükümlü olduğunuz bir ailenizin olmaması ve bir bana veya resmi yerde borcunuzun olmaması gerekmektedir aksi halde Vize alamazsınız.
+ Yorum Gönder