+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Vücudumuzu Tanıyalım Forumunda Virüs ve Bakteri Arasındaki Farklar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Virüs ve Bakteri Arasındaki Farklar
  Virüs ve Bakteri Arasındaki Farklar


  Virüsler ancak elektron mikroskobuyla görülebilir.
  Bakteriler normal bir mikroskobla görülebilir.Virüsler bakterilerden yaklaşık 100 kat daha küçüktür.
  virüs_bakteri1.jpg
  Virüsler sadece genetik bilgiyi taşırlar, gelişmek ve çoğalabilmek için canlı hücrelere ihtiyaç duyarlar. Bakterilerin buna ihtiyacı yoktur gerekli mekanizmayı hücre içinde bulundururlar.
  Virüslere antibiyotik etki etmez. Bakterilerden kaynaklanan hastalıkların tedavisinde antibiyotik kullanılır.
  Virüsler ısıya karşı dayanıksızdırlar. Bakterilerin bazıları sıcaklığa dayanıklıdırlar, kaplıcalarda bakterilere rastlanabilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Virus kelimesi Latincede zehir ve diğer zararlı maddeleri ifade eder. Virüs, canlı hücreleri enfekte edebilen mikroskobik taneciktir. Tıbbi literatürde virus olarak geçmektedir. Bakteriler tek hücreli mikroorganizma grubudur. Tipik olarak birkaç mikrometre uzunluğunda olan bakterilerin çeşitli şekilleri vardır.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Virüsler canlı hücre dışında cansız gözükürken canlı içinde canlılığını gösterir.Virüslere antibiyotik etki etmezken bakterilerden kurtulmak için bakterilere etki eder. Virüslere antibiyotiğin etki etmemesinin nedeni sıkça mutasyon geçirmesidir.Vrüsler sadece genetik bilgilerini taşırlar diğer faaliyetler için konak hücreye ihtiyaçları vardır.
+ Yorum Gönder


virüs ve bakteri arasındaki farklar,  virüs ve bakterilerin farkları,  bakteri,  virus ve bakteri arasindaki fark,  virüsler ve bakteriler arasındaki farklar