+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve Türkiye Rehberi Forumunda Yurdumuza sahip çıkmazsak neler olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Yurdumuza sahip çıkmazsak neler olur
  Yurdumuza neden sahip çıkmalıyız

  Yurt uzerınde doğup buyuduğumuz, toprağından, suyundan, yeraltı ve yer ustu her turlu zengınlığınden yararlandığımız, havasını teneffus ettığımız toprak parcasıdır.  Yurdumuz üzerinde barış dostluk ve kardeşlik içeresinde yaşıyorsak herkes dini duygu ve düşüncelerini, insan olarak verilen hakları rahatça kullanabiliyorsa, insanlar kendi yurdumun insanı diye birbirlerine kol kanat geriyorsa gerektiğinde beraber omuz omuza savaşabiliyorsa bu milli birlik ve kardeşliğin yegane göstergesidir.

  Yurdumuza Sahip Çıkmazsak Ne Olur

  Yurdumuza bir yabancı gibi davranıp kamu mallarına zarar verirsek, bana birşey olmaz, bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesinde olursak ülkemiz gün geçtikçe maddi manevi bir sürü zarara uğrar ve bununla beraber tıpkı günümüzdede örnekleri çoğaldığı gibi insanlar birbirlerine yardım etmekte geri durmaya başlar, herkes kendi canını ve malını düşünür hale gelince fırsat kollayan düşmanlarda bizi içten ve dıştan parçalayıp ülkemizi ele geçirmek için bütün silahlarını kullanmaya başlar, komşu ülkelerden Filistin, ırak, Libya, suriyedeki gibi iç savaş olur birbirimizi öldürmeye başlarız.

  Daha sonra düşmanlar gelir ülkemizi ele geçirir kendi istediğimiz gibi yaşamak şöyle dursun onların istedikleri gibi yaşamak zorunda kalırız, Ailemiz komşularımız, dinimiz, namusumuz onların elinde olur.

  Bu vatan için dökülen bu kanların onun için büyük anlamı vardır.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Yurdumuz üzerinde doğup üzerinde büyüdüğümüz topraklarımızdır. İnsanlar üzerinde yaşadıkları topraktan beslenmektedir. İnsanlar yurduna sahip çıkmazlar ise yersiz yurtsuz kalır barınacak bir yer bulamazlar. Yurdumuza verdiğimiz zararlar bize ve çocuklarımıza zarar olarak dönecektir.
+ Yorum Gönder


yurdumuza sahip çıkmazsak ne olur,  yurdumuza niçin sahip çıkmalıyız,  yurdumuzu nasıl sahip çıkmalıyız