+ Yorum Gönder
Operatörler ve Turkcell Forumunda Turkcell İBB Cep Trafik servisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Turkcell İBB Cep Trafik servisi
  İBB Cep Trafik servisi

  Arkadaşlar bana hemen Türkcell İBB cep trafik servisi hakkında bilgi gerekiyor yardımcı olur musunuz?

  Turkcell ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir hizmeti olan İBBCepTrafik ile, anlık trafik durum bilgisine, dilediğiniz an ve dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz.

  Trafik ve yol bilgilerine, seyahat öncesinde sahip olma imkanı tanıyan İBBCepTrafik servisiyle, sürücü ve yolcular, cep telefonlarını kullanarak, günün her saatinde anlık trafik durum bilgilerine ulaşabilir.

  İstanbul genelindeki yolculuklara rehberlik eden ve trafik yoğunluğuna göre alternatif güzergah sunulan programda, kullanıcılar cep telefonlarıyla, 175 noktadaki trafik görüntülerini canlı olarak izleyebilir ve 280 adet trafik ölçümleriyle hazırlanan Trafik Yoğunluk Haritası’ndan yoğunluk bilgilerini alabilir.

  Bununla birlikte, İstanbul içinde seçilen iki nokta arasındaki tahmini seyahat süresi tespiti de İBBCepTrafik ile hizmete sunulan diğer bir uygulama.

  İBBCepTrafik uygulamasını cep telefonunuza yüklemek için TRAFIK yazıp 7777 ’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Mesajı gönderdiğinizde cep telefonunuza link içeren bir mesaj gelir. İlgili adres linkine tıkladığınızda İBBCepTrafik uygulaması telefonunuza indirilmeye başlar.

  Uygulama indirilmesi tamamlandıktan sonra kurulum işlemini yapabilirsiniz.

  Daha sonra telefon modelinize göre Java uygulamalarının yüklendiği klasör altından uygulamayı çalıştırabilirsiniz.
 2. HARBİKIZ
  Moderator

  İBB Cep Trafik servisi faturalı hat sahipleri için aylık 5 TL, kontörlü hat sahipleri için aylık 40 kontör olup, 3 günde bir 4 kontör olarak ücretlendirilecektir. Abonelik iptal edilmedikçe her ay otomatik olarak yenilenir. Fiyata KDV ve ÖİV dahildir. Uygulamanın kullandığı data ücreti aylık fiyata dahildir. 1 aylık abonelik süresinden önce aboneliğin iptal edilmesi durumunda kalan günler için de abonelik ücreti tahsil edilir..
 3. HARBİKIZ
  Moderator
  İBBCepTrafik uygulamasının, telefonunuza kurulumundan sonra, kolay kullanımlı menüsü sayesinde yapmak istediğiniz işlemi birkaç tuşa basarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Programın ana menüsünden Trafik Kameraları, Yoğunluk Haritası ya da Seyahat Süresi uygulamalarından istediğiniz birini seçin.

  İstanbul haritası üzerinde telefonunuzun yön tuşlarıyla gezerek istediğiniz noktayı kolayca seçerek o noktadaki görüntü ya da bilgilere ulaşabilirsiniz.

  İBBCepTrafik uygulamasına ilişkin planlanan diğer bir proje, trafiği olumsuz yönde etkileyen durumların (trafik kazası, yol çalışması gibi) bilgi mesajı olarak ekranda görüntülenmesidir.
+ Yorum Gönder