+ Yorum Gönder
Masal ve Hikaye ve Türk Masalları Forumunda Sağlık Ile Ilgili Masal Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sağlık Ile Ilgili Masal
  sağlık ile ilgili masal kısaca masal veya yaşanmış bir hikaye lazım bana bana yardımcı olurmusunuz.. 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Sağlıkla ilgili değişik ve bazıları yaşanmış yazılar ekliyorum..

  Beyninden solucan çıktı

  Amerika Arizona eyaletinde beyninde tümör olduğu düşünülen bir kadın ameliyat edilince, tümör sandıkları şeyin canlı bir solucan olduğu anlaşıldı. Operasyonun şokunu atlatan doktorlar bu durumu şöyle açıkladılar: "Solucanı çıkardıktan sonra Alvarez'in hiçbir sağlık sorunu kalmadı. Solucanın beyinde ortaya çıkması şimdiye kadar hiç rastlanmamışsa da, özellikle mide ve bağırsaklarda solucan ve tenyaya sık rastlanır. Bu durum da yine pişmemiş et yemekten kaynaklı olabilir.

  Bir Diş Hikayesi

  Anne baba çocuğun küçük bir çürüğü olduğunu farketmişler. Çok erken olduğu için de üzülmüşler. Hemen diş hekiminin yolunu tutmuşlar. Gitmeden iki gün önce baba bu işin acı verebileceğini, cesaretli olması gerektiğini bu işten kaçış olmayacağını, belki oraya iğne vurmaları gerekebileceğini n kere anlatmış. Aynı şeyleri dinlemekten annenin içi daralmış) Fısfısla işin hallolabileceğini söylemiş. Gidecekleri gün annnenin kalbi sıkışmış. Tüm gün oflayıp poflamış. Bu işin çok zor olacağını düşünmüş.

  Çocuk bir gün önce bir arkadaşından aldığı güç yüzüğünü parmağına takmış ve gitmişler.

  Baba beklerken yine "Oğlum bak dişine dolgu yapılabilir, bu canını acıtabilir" diye başlamış

  Anne kaş göz oynatmış. Kalp orkestrasını susturmaya çalışmış. Aslında anne, babanın bunu sakın kimselere söyleme rezil olursun deyip , çok güldüğü bir önlem daha almış ama bu ayrıntıyı es geçelim.

  Ve sıra onlara gelmiş.

  Çocuk koltuğa oturmuş, muayene olmuş. Diş hekimi evet, demiş. Küçük bir çürüğü var ve temizlememiz gerekir. Annenin o ana kadarki belki yanlış görüyorumdur umutları tükenivermiş. Doktor yapacağı işlemi aletleri göstererek çocuğa anlatmış. Çocuk "Yalnız bir şey soracağım, canım acıyacak mı?" dedikten sonra sakin sakin arkasına yaslanmış. Anne çırpınırsa hemen müdahale ederim diye ayağa kalkmış. Çünkü yıllar öncesinden bir öğrencisine bu işlem yapılırken dehşetle hatırladığı bir deneyimi varmış.

  Çocuk sakin sakin oturmuş. Doktor işini tamamlamış. Ve "Bitti." demiş. BİTTİ.

  Baba inanmamış. Ne bitti? Nasıl bitti? Nasıl biter? sorularını ard arda sıralamış.

  Çıkınca anneye, öyle üstten üstten temizledi, dolgu olsa bu çocuk böyle durabilir mi? demiş defalarca. Anne gülmüş, çok gülmüş. Baba şüpheli bakışlarla çocuğun dişini incelemiş.

  Ertesi gün baba hala yapılan işin dolgu olmadığı söylüyor anne de hala gülüyormuş.
  Ve daha ertesi gün de)

  Dolgu denince bile titreyen ve başı kopacak kadar ağrımadan dişçiye gitmeyen anne ile bu işlemlerden pek hoşlanmayan baba bu işe şaşmıııış kalmışlar.
+ Yorum Gönder