+ Yorum Gönder
Tatil Gezi ve Turizm ve Turizm Sektörü Forumunda Aşıklar Mağarası nerede, Aşıklar Mağarası nerde, Aşıklar Mağarası hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Aşıklar Mağarası nerede, Aşıklar Mağarası nerde, Aşıklar Mağarası hakkında
  Aşıklar Mağarası

  Aşıklar Mağarası.jpg

  Tarihi yarımadanın, denize yakın yamacında iki girişli bir mağaradır. Cilvarda burnuna doğru teknenin kayalıklara yanaşmasından sonra kayalara tırmanılarak çıkılır. Birkaç adımda mağaranın alçak girişine gelinir. 75 metre uzunluğundadır. Alçak tavanı nedeniyle mağaranın içinde zaman zaman eğilerek yürünür. Mağaranın, Damlataş tarafındaki ağzı, denizden sekiz metre kadar yüksektedir ve buradan denize atlanır. Bu sırada tekne Cilvarda burnunu dönüp gelmiş olur ve mağaradan atlayanları denizden toplayıp yoluna devam eder. Ancak denize atlamaktan son anda vazgeçenler olabilir. Fakat kayalıklara tutunarak aşağıya inmek çok daha zordur. Yapılacak iş burnunu tıkayıp kuvvetli bir çığlık eşliğinde çivileme atlayış yapmaktır. Söylenceye göre antik çağın korsanları bu mağarada ganimetlerini ve esir kızları saklamıştır. Mağaranın Aşıklar adını kimseye görünmeden baş başa kalmak isteyen aşıklardan aldığı sanılmaktadır.

  Lovers Cave
  The cave, situated by the side of the historical peninsula, has got two entrances. After the boat comes alongside the rocks towards Cilvarda promontory, it’s able to reach the cave by rock climbing. You can reach the low entrance with a few steps. It’s 75 m. Long. Since it has a low ceiling, you sometimes bend down while walking.

  The altitude of the entrance on the side of Damlataş Cave from the sea is 8m. And you can jump into the sea here. All that moment the boat turns round Cilvarda promontory, gathers the people from the sea and goes on the excursion. However, there can be some people who don’t want to jump into the sea at the last moment and it’s more difficult for them to step down the rocks, so what you’ll do is at first stuffing up your nose and then diving into the sea with a huge scream. There was a rumour that the pirates hid their booty and girls in this cave. It’s thoughtthat the cave was named as Lovers Cave as the couples dated thre secretly. 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Aşıklar Mağarası Alanyanın Tarihi yarımadasının yakının da bulunan iki girişi olan bir Mağaradır ve bu Mağaraya ancak Tırmanarak çıkılabilir. Bu Mağaranın içi alçak olduğu için buraya gidenler ancak eğilerek içinde dolaşabilir. Burada anlatılanlara göre Antik Çağda Korsanlar ganimentlerini bu mağara da saklarmış.
+ Yorum Gönder


Aşıklar Mağarası,  ASIKLAR MAĞARASI