+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Tatlılar ve Reçeller Forumunda Lezzetli Kolay Soğuk Pasta Tarifleri Soğuk Pasta Nasıl Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Lezzetli Kolay Soğuk Pasta Tarifleri Soğuk Pasta Nasıl Yapılır
  Lezzetli Kolay Soğuk Pasta Tarifleri Soğuk Pasta Nasıl Yapılır

  Malzemeler
  - 1 Su bardağı Ceviz
  - 2 Yemek kaşığı Kakao
  - 2 Paket Kakaolu Bisküvi
  - 2 Poşet Krem Şanti
  - Çeyrek Paket Margarin
  - 1 Çay bardağı Pudra Şekeri
  - 1.5 ( 3/2 ) Su bardağı Soğuk Süt
  - 1 Avuç Yeşil Fıstık
  Kreması İçin
  - 1 Paket Kakao
  - 1 Yemek kaşığı Nişasta
  - 2 Fincan Süt
  - 1.5 ( 3/2 ) Fincan Toz Şeker
  Hazırlanışı
  Krem şanti, süt, kakao, pudra şekeri ve margarin 20-25 dk. mikserle çırpılır. Bisküviler iyice ufalanır.Ceviz ve fıstıkla beraber hepsi karıştırılır. Yuvarlak çukur bir cam kabın içine naylon yayılır. Karışım üzerine dökülür. 1 gece buzlukta bekletilir. Ertesi gün arzu edilirse üzerine pişirilen krema harcı dökülür.yemek-tarifleri 2. Mine
  Devamlı Üye

  Malzemeler
  - 100 Gr Antep Fıstığı
  - 1 Litre Antep Fıstıklı Dondurma
  - 250 Gr Çilek
  - 1 Litre Çilekli Dondurma
  - 100 Gr Damla Çikolata
  - 2 Paket Hazır Çikolata Sosu
  - 1 Adet Pasta Tabanı
  - 1 Litre Vanilyalı Dondurma
  Hazırlanışı
  Kullanacağınız pasta tabanı keki kopararak kalıba yayın. Vanilyalı dondurmayı 15 dakika oda sıcaklığında bekletin. Dondurmayı damla çikolata ile karıştırıp tabanın üzerine yayın. Pişirerek hazırladınız çikolata sosunu üçe bölün üçte birini ılık olarak kalıba yerleştirilmiş vanilyalı dondurmanın üzerine dökün. Kalıbı dondurucuya kaldırıp çilekli dondurmayı çıkartın. Çilekli dondurmayı biraz bekletip doğradığınız çileklerle karıştırın. Kalıbı dolaptan çıkartıp dondurmayı yayın. Üzerine tekrar ılık sostan döküp dolaba kaldırın. Fıstıklı dondurmayı da bekletip sürülebilir kıvama gelince fıstıklar ile karıştırın. En son bu karışımı kalıba dökün ve üzerine kalan sosu da gelişi güzel dökün. Soğumuş donmuş dondurmaların üstüne dökülen ılık sıcaklıktaki çikolata sos eriyerek aralarına girecek ve nefis bir görsellik yaratacaktır. Dondurucuda en az 4 saat bekletip servis yapın.
+ Yorum Gönder


kolay soğuk pasta tarifleri