+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Lara nereye bağlı, lara hangi ilçeye bağlı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lara nereye bağlı, lara hangi ilçeye bağlı
  lara nereye bağlı hangi ilçeye 2. Mine
  Devamlı Üye

  lara nereye bağlı, lara hangi ilçeye bağlı

  Lara Antalya’nın doğusunda Türkiye'nin en uzun kumsalı ve hızla gelişen bir turizm bölgesidir
 3. Ziyaretçi
  Hangi ilçeye bağlının cevabı bumu
 4. Ziyaretçi
  sorunun cevabı bu değil beyler

 5. Asel
  Bayan Üye
  Muratpaşa, Antalya'nın ilçelerinden biridir.

  Toplam nüfusu 431.348'dir. 56 mahallesi vardır. İlçe sınırları içinde belde, köy, oba, mezra gibi yerleşim yerleri yoktur. İlçe kuzeyde Kepez, doğuda Aksu ve batıda ise Konyaaltı ilçelerine komşudur. Muratpaşa 1993 yılında Kepez ve Konyaaltı ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir belde belediyesi olarak kuruldu. 2008 yılında ise ilçe statüsü aldı.

  Antalya'nın ilk kent yerleşimi olan, bugün Kaleiçi olarak adlandırılan semt yine ilçe sınırları içerisindedir. İlçede birçok önemli tarihsel eser bulunmaktadır. Bir kısmı restore edilmiş olan Kaleiçi evleri ve Balbey Mahallesi evleri Antalyalıların "Üç Kapılar" olarak adlandırdıkları Roma İmparatoru Hadrianus'un 130 yılında Antalya'ya gelmesi şerefine inşa edilen Hadrianus Kapısı, XIII. yüzyıldan bu yana Antalya'nın sembolü olmuş Yivli Minare, Osmanlı İmparatorluğu döneminde 1570 yılında inşa edilmiş Muratpaşa Camii, Kaleiçi'nde bulunan 1250 yılıyla tarihlenen Selçuklu mimari üslubunun güzel bir örneği olan Karatay Medresesi bunlardan sadece birkaç tanesidir. Bunun yanında ilçenin farklı noktalarında çeşitli sanatçılar tarafından yapılmış olan birçok heykel çalışması dikkat çekmektedir.

+ Yorum Gönder


antalya lara nereye bağlı,  lara nereye bağlı,  antalya lara hangi ilçeye bağlı,  lara hangi ilçeye bağlı,  antalya lara nerede,  lara hangi ilçede