+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Midenin sindirdiği besinleri emerek kana karışmasını sağlayan organ nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Midenin sindirdiği besinleri emerek kana karışmasını sağlayan organ nedir
  midenin sindirdiği besinleri emerek kana karışmasını sağlayan organ nedir 2. Mine
  Devamlı Üye

  midenin sindirdiği besinleri emerek kana karışmasını sağlayan organ nedir

  İnce bağırsaklar sindirilen besinlerin kana geçtiği bölgedir
 3. Ziyaretçi
  tabiki ince bağırsak
 4. Ziyaretçi
  mmidemizin sindirdiğ ibesinleri emerek kana karışmasını sağlayan organ

 5. Ziyaretçi
  midemizin aldıgı gıdaları sindirerek kana karışmasını saglayan organımız

 6. Harbikız
  Devamlı Üye
  Besinlerin kana geçişi konusunda kısa bilgi

  Büyük moleküllü besin maddelerinin (içeriklerinin) kana ya da hücrelere girebilecek yani hücre zarından (porlardan) geçebilecek kadar küçük parçalara ayrılmasına sindirim denir. Besin içeriklerinden karbonhidratlarproteinler ve yağların sindirimi ince bağırsakta tamamlanır ve sindirilen besinler ince bağırsakta bulunan ve tümür denilen çıkıntılardan kana verilir. Tümür denilen çıkıntılarda (eldiven parmakları gibi) çok sayıda kılcal kan damarı bulunur. Sindirilen besinler tümürlerden emilerek kana geçer ve kan yoluyla hücrelere taşınır.
  Besin içeriklerinden su mineraller ve vitaminler sindirime uğramadan kalın bağırsağa gelir ve kalın bağırsakta bir süre bekletildikten sonra kalın bağırsaktan emilerek kana verilir ve kan yoluyla hücrelere taşınır.

 7. Ziyaretçi
  tabikide ince bağırsak ve villüs

 8. Ziyaretçi
  ben 10 yaşımdayım ve yemek borum yırtıldı bundan ibaret bende ince bağırsak diyirum

 9. Ziyaretçi
  arkadaşlar ince bağırsaktan nasıl kana bulaşır önemli olan bu ve cevabı bulduk ince bağırsaktaki küçük deliklerin adı tümür burdan geçerek kana bulaşır hayatta başarılar

+ Yorum Gönder


sindirilen besinlerin kana karışmasını sağlayan organ,  midemizin sindirdiği besinlerin kana karışmasını sağlayan organ,  besinlerin kana karışmasını sağlayan organ,  midemizin sindirdiği besinleri emerek kana karışmasını sağlayan organ,  besinlerin kana karışmasını sağlayan organımız,  sindirilen besinlerin kana karışmasını sağlayan organ nedir