+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Spencer Compton Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Spencer Compton Kimdir
  Spencer Compton kimdir kısaca 2. Ebru
  Devamlı Üye

  Spencer Compton Hayatı Hakkında Bilgi


  Spencer Compton, Wilmington KG, KB 1. Earl, Bilgisayar (ca 1.673 [1] - 2 Temmuz 1743) [2] ölümüne kadar sürekli 1715 hükümette görev bir İngiliz Whig devlet adamı idi. O 1743 yılında ölümüne kadar 1742 hükümet nominal başkanı olarak görev, ama hükümetin gerçek lideri Lord Carteret, Kuzey Bölümü Sorumlu Devlet Sekreteri için bir kukla sadece. O Sir Robert Walpole sonra İngiltere'nin ikinci Başbakanı olduğu kabul edilir
  .

  Gençliği


  Compton, St Paul de ve Trinity College, Oxford'da eğitim Northampton 3. Earl, üçüncü oğlu. , Orada Middle Temple içine Başvuran ne sonra hey ona avukatlık izin Malthus'un. O Suffolk Göz temsil, 1698 yılında ilk kez Avam Kamarası'nda girdi. Ailesi Yüksek Muhafazakarlar olmasına rağmen, kardeşi, Northampton 4. Earl ile bir kavga sonra Whigs döndü. Meclis'te çok geçmeden Whigs arasında olarak belirgin dışarı durdu ve kırk yılı aşkın bir süredir yük diyoruz Robert Walpole ile bir ortaklık başladı.

  voju.jpg
  Siyasi kariyeri

  1707 yılında o Onun patronu Rab Cornwallis ve yıl yaptığı bir Tory hükümet tarafından ofis alma ile aynı fikirde zaman 1710 yılında Parlamento bırakarak rağmen önümüzdeki altı yıl boyunca muhafaza bir yazı yaptım, Emeklilik mutemet oldu. Onlar Compton ailesinin desteğini korumak için aranan olarak Muhafazakarlar onu muhafaza yoktu o inanılan edilir. 1713 yılında Compton East Grinstead için Meclis yeniden girdi ve Whigs 1715 yılında güç aldı zaman o yüksek ofis girmek ne umutlu yaptı.

  Avam Hoparlör

  Bunun yerine umduğu yüksek ofis, Compton Avam Kamarası Başkanı olarak oybirliği ile seçildi ne kısa bir süre sonra Galler Prensi (daha sonra George II) için Sayman oldu, ve. O atanmadan o bir hükümdarlık Danışmanı yatırım kapasitesi, yaptığı bir yıl sonra 1715 den 1727 bu görevde bulunuyordu. O Walpole-Townshend ittifak katıldı ve günün hükümete karşı kendini buldu Hangi yılında 1717 yılında Whigs içinde bölünmüş rağmen rolünü sürdürdü. O bölünmüş sona erdi 1720 kadar ile onun konumunu korumak başardı.

  Compton kez kesintiye olma şikayet MP söylüyorum, bir gevşek konuşmacı olmak için bir ünü vardı, "Hayır efendim, size söz hakkı var, ama Evi theywill duymak olsun yargılama hakkına sahiptir."

+ Yorum Gönder