+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Egemen Bağış Kimdir Egemen Bağışın yaptığı görevler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Egemen Bağış Kimdir Egemen Bağışın yaptığı görevler
  Egemen Bağış, ne zaman nerede doğmuştur

  mstafa-1d-custom.jpg

  23 Nisan 1970'te Bingöl'de doğdu.

  Babasının adı Abdullah, annesinin adı Güler'dir. Üst Düzey Yönetici; The Baruch College of The City University of New York İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede kamu yönetimi alanında yaptı. ABD New York'ta Turkish Link Danışmanlık, Emlak ve Tercüme Bürosunu kurdu. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanlığına iki dönem oybirliği ile seçildi.
  Yurt Dışındaki Türkler Danışma Kurulu'nda görev yaptı. AK Parti Genel Başkanı Dış İlişkiler Danışmanlığı'nda bulundu. İstanbul Modern ve Santral Müzelerinin kurucuları arasındadır. Halen 2010 Avrupa Kültür Başkenti Girişim Grubu Başkanlığını yürütmektedir.
  İtalya Devlet Nişanı sahibidir. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkan Yardımcısı ve Transatlantik Komitesi Başkanı oldu.
  Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Bağış, evli ve 2 çocuk babasıdır.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Türkiyenin ilk Avrupa Birliği Bakanı ve Müzakereci olan Egemen Bağış, Siyasete Adalet Partisinin Siirt Belediye Başkanı görevini devralarak başlamıştır. Daha sonra AKP den Milletvekili olarak Meclise girmiş ve bu Partinin kilit isimleri arasında yer almıştır çünkü Genel Başkan yardımcısı olarak AKP nin en yüksek yürütme organı içinde bulunmuştur.
+ Yorum Gönder


egemen bağış,  egemen bagis