+ Yorum Gönder
Biyografi ve Siyasetçilerin Hayatı Forumunda Erhan Göksel Kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Erhan Göksel Kimdir?
  Erhan Göksel yaşamı hakkında bilgiler

  erhangoksel.jpg


  Ankara’da 1959’da doğdu. Bürokrat ve öğretim üyesi bir ailenin çocuğu. 1976’da Hacettepe Tıp Fakültesi’ne girdi. Ardından ekonomi doktora eğitimini yaptı. Politik psikoloji üzerine çalıştı. 1968-1983 arasında yüzme-sutopu ve basket oyunculuğu ile 1991-92’de basket antrenörlüğü yaptı. Bütün bu faaliyetleri sırasında hekimliğe devam etti. 1987’de Ankara Numune Hastanesi’ndeki görevinden istifa etti. 1983-87 arasında Türkiye’nin yurtdışındaki lobi faaliyetlerini yürüttü. Politik danışmanlık hizmetlerine, 1989’da Verso Siyasal Araştırmalar Merkezi’ni kurarak Adnan Kahveci ile birlikte başladı.

  Sırasıyla siyasi danışmanlık yaptığı liderler: Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Aydın Güven Gürkan, Hikmet Çetin, Deniz Baykal, Mesut Yılmaz. Mesut Yılmaz’la 1999 seçimleri öncesi ayrıldı. Ayrıca 1996’da Bulgar Başbakanı Kostov’un, 1999’da Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev’in başkanlık kampanyalarını yaptı. 1998-2000 arasında ABD’de Başkan Yardımcısı Al Gore’a Ortadoğu danışmanlığı yaptı. Halen Türkiye dışında ABD’de ve Çin’de de ofisleri bulunmakta ve siyasi danışmanlık faaliyetlerini siyasiler dışında uluslararası şirketlere de yapıyor.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Haccettepe Tıp Fakültesi mezunu olan Erhan Göksel, Doktor, Ekonomist ve Araştırmacıdır. Politik Psikoloji üzerine çalışma yapmış ve Bir Cumhurbaşkanı ile İki Başbakana danışmanlık yapmıştır. ABD de geçirdiği kalp krizi sonucu 2010 da yaşamını yitirmiştir.
+ Yorum Gönder