+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Sinema Sanatçıları Forumunda Ahu Türkpençe - Kimdir Hangi dizilerde oynadı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Ahu Türkpençe - Kimdir Hangi dizilerde oynadı
  Ahu Türkpençe Hayatı  Ahu Türkpençe Hayatı Hakkında Bilgi

  Doğum Yeri : Samsun
  Doğum Tarihi : 2 Ocak 1977
  Eğitim : Sanat Merkezi
  Diziler : Ateşe Yürümek , Karamel , Elveda Rumeli , Şöhret , Bir İstanbul Masalı , Azad , 7 Numara , Bize Ne Oldu , Güzel Günler-1998 , Gurbetçiler
  Detay : Tiyatroya büyük bir haz duyan fakat onsekiz yaşına kadar tiyatro ile hiç uğraşmayan Ahu, bu yaşından sonra çok yakın bir arkadaşının yardımı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezinin elemelerine girdi.

  Müjdat Gezen Sanat Merkezide girdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesindeki gördüğü Fizik eğitimini dondurdu . Msmye girdiği ilk sene dışarıda çalışılmasına izin verilmiyordu . Diğer senelerede Ahu Yedi Numara ve Azad gibi televizyon dizilerde oynadı. Bir istanbul masalı adlı diziyle herkes tarafından tanınan birisi haline gelen güzel oyuncu şöhret adlı diziyle başarısını devam ettirdi. Neredesin Firuze ile sinema dünyasıyla tanıştı.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Ahu Türkpençe hakkında kısa bilgi

  (d. 2 Ocak 1977, Samsun), Türk kadın oyuncu.

  Ahu Türkpençe.jpg


  Tiyatroya büyük bir ilgi duyan, fakat on sekiz yaşına kadar tiyatro ile hiç uğraşmayıp, çok yakın bir arkadaşının yardımı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin elemelerine girdi.


  Müjdat Gezen Sanat Merkezi(MSM)'ne girdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'ndeki gördüğü fizik eğitimini dondurdu. MSM'ye girdiği ilk sene dışarıda çalışılmasına izin verilmiyordu. Diğer senelerede Ahu "Yedi Numara" ve "Azad" gibi televizyon dizilerde oynadı. Bir İstanbul Masalı adlı diziyle herkes tarafından tanınan birisi haline gelen oyuncu, Şöhret adlı diziyle başarısını devam ettirdi. "Neredesin Firuze" ile sinema dünyasıyla tanıştı.
+ Yorum Gönder