+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Şeker hastalığı için bitkiler Şifalı Bitkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Şeker hastalığı için bitkiler Şifalı Bitkiler
  Şeker hastalığı nedir?

  Arkadaşlar sizce şeker hastalığı nedir lütfen bana kısaca açıklar mısınız?

  Ayrık otu, bol miktardaA ve B vitamini içerdiğinden karaciğer rahatsızlıklarına karşı oldukça etkili bir ilaçtır. Şeker hastalarına önerilir.

  Şeker hastalığı için bitkiler Şifalı Bitkiler.jpg

  Beş parmak otunun, böğürtlen yaprağına, yaban mersini ve fasulye kabuğu ile karışımına karanfil ilave edilerek kullanılması şeker hastalığına karşı tavsiye edilmektedir.

  Çayır papatyasının çiçeklerinin suda kaynatılması ile elde edilen çay veya sıkılarak elde edilen çayır papatyası suyu, şeker hastalarına yararlı olup, karaciğer dostu diye de anılan bir bitkidir.

  Karnabahar şeker hastalığına karşı etkilidir.

  Keten tohumu (1 yemek kaşığı) 1 litre suda , su ½ litreye düşünceye kadar kaynatılır ve günde üç kere içilirse kandaki şeker miktarı düşer.

  Kuru fasulyede şeker hastaları için yararlıdır.

  Salatalık kandaki şeker miktarını ayarlar.

  Soğan, enginar, pancar, zeytin, zeytinyağı, fındık, ceviz ve badem, şalgam şeker hastalığına iyi gelir.

  Yulaf, vücuda ısı verdiği için yazdan çok kışın tüketilir. Şeker hastalığına etkilidir. Kış sabahları kaynatılıp lapa şeklinde yenebilir. İçine kuru yemiş ve bal katılarak besin değeri artırılır.
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Şeker hastalığında kullanılan şifalı bitkiler sadece tedaviye yardımcıdır. Tek başına kullanıldığında tedaviye yardımcı olmaz. Genelikle kullanılan doğal ürünler: mahlep, pancar, susam yağı, yulaf çörek otudur.
 3. Fatma
  Administrator
  Şeker için en etkili bitkisel ürün mahlep çekirdeğidir. Öğütüp toz haline getirip yoğurta karıştırıp her akşam bir kase yoğurt yiyin. Şekeriniz düzene girecek.
+ Yorum Gönder


sifali bitkiler