+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Sedef İçin Bitkisel Kür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Sedef İçin Bitkisel Kür
  Sedef İçin Bitkisel Tedavi

  Sedef Hastalığı.jpg


  1.DOĞAL BİTKİ: Bir tatlı kaşığı siyah kuru üzüm çekirdeğini havanda az miktarda dövünüz ve bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırınız. Günde iki kez olmak üzere öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden yarım saat önce aç karnına tüketiniz. 1 ay devam ediniz.

  Not: 1. Doğal bitkinin ramazanda kullanımı iftardan 2 saat sonra sahurdan 15 dk önce olmalıdır.

  2.DOĞAL BİTKİ: (Birinci doğal bitkinizle beraber uygulayınız)
  Kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya bir tatlı kaşığı lavanta bitkisinden ilave ediniz ve on dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatınız. Kaynatma işlemi tamamlandıktan sonra sıcakken süzünüz. Bir ay boyunca her gün akşam yemeklerinden en az iki saat sonra ılık olarak bir çay bardağı içiniz. Her kullanımda taze olarak hazırlanması şarttır. Bir gün önce arta kalan miktarı kullanmayınız. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri katkı maddesi ilave etmeyiniz.

  3.DOĞAL BİTKİ: (Birinci ve ikinci doğal bitkinizi tamamladıktan sonra üçüncü doğal bitkinize başlayabilirsiniz.)Üç çay kaşığı çörek otunu havanda dövünüz (eziniz). Bir kâsede üç yemek kaşığı yoğurt ve öğütülmüş çörek otunu karıştırınız. Hazırlanan bu karışımı günde iki kez sabah ve akşam yemeklerinden önce tüketiniz. Damak tadına uygun olması için herhangi bir katkı maddesi ilave etmeyiniz.

  4.DOĞAL BİTKİ: (Üçüncü doğal bitkinizle beraber akşamları uygulayınız.)
  Kaynamış olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suyun içerisine yarım tatlı kaşığı karabaş otu atınız ve 5 dakika bekletiniz. 5. dakikadan sonra süzün. Ilıyınca akşam yemeğinden en erken iki saat sonra içiniz. Poşet bitene kadar devam ediniz. Her defasında taze olarak hazırlanmak zorundadır. Hiçbir şekilde damak tadına uygun olsun diye, içerisine şeker veya benzeri bir katkı maddesi ilave etmeyiniz.

  KETEN TOHUMU YAĞI(1.doğal bitkinize başladığınız andan itibaren kullanılacak)
  Günde 1 defa aç karnına 1 yemek kaşığı tüketiniz. Aynı zamanda salatalarınıza katarakta tüketebilirsiniz

  NOT:İlk 3 kür ara vermeden uygulanması gerekmektedir. Sonraki dönemlerde şikayetlerin seyrine göre uygulanır.
  ÖNERİ;Haftada 3 gün 15-20 adet saplarıyla beraber roka tüketilmesi gerekmektedir.
  Tüketilmemesi gereken besinler:
  • Domates
  • Sarımsak
  • Acı baharat
  • Turşu
  • Portakal suyu
  • Beyaz ekmek yerine çavdar ekmeği
  • Portakal suyu
  • Taze beyaz üzüm 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  sedef hastalığı bir cild hastalığıdır bu hastalıkların tedavisnde çörek otu yada çörek otu yağı kullanılmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır
+ Yorum Gönder