+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Bitkisel Ballı Macun Faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Forumacil
  Devamlı Üye

  Bitkisel Ballı Macun Faydaları
  Bitkisel Ballı Macun nedir

  İçeriği: Bal, maltoz, kara/sarı halile, çörekotu, üzerlik otu, mürver çiçeği, çoban çantası, polen, at kestanesi, propolis ve civan perçemi.


  Son bağırsakta bulunan siyah kan damarlarının genişleme, şişme ve kanamalarına; halk arasında basur, tıp dilinde hemoroid denir. Kabızlık, hamilelik, şişmanlık, soğuk yerlerde fazla oturma, alkol alışkanlığı ve son bağırsaklardaki bazı hastalıklar, basura neden olur. Basurlar iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç basur; makatın içinde meydana gelen basurlara verilen isimdir. Dış basur; makatın dışında, küçük, yuvarlak, eflatuni renkte tümörlerdir. Basurda ilk olarak kabızlığın çözülmesi amaçlanmalıdır.


  BSR Bitkisel karışımında bulunan at kestanesi, çoban çantası, mürver çiçeği, kara/sarı halile ile müshilaj etki göstererek, kabızlığın giderilmesine yardımcı olur, bağırsak hareketliliğini sağlar. Bununla beraber, BSR, basurda meydana gelen yaraların dahili olarak kapatılmasına yardımcı olan çörek otu, kara/sarı halile, civan perçemi, üzerlik otu içermektedir.


  Ayrıca içeriğinde bulunan at kestanesi basur memelerinin küçültülmesine yardımcı olur. Propolis ile bölgede oluşabilecek mikrobiyel gelişmeler önlenir, propolis cok kuvvetli antimikrobiyel etkiye sahiptir, geniş spektrumlu antibiyotik etki gösterir.


  Kullanımı: Sabah ve akşam yemeklerden önce 1 kaşık alınması tavsiye edilir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Vücudunuzu nemlendirmekten, saçlarınızı güçlendirmeye, dudaklarınızı yumuşatmaktan güneş yanıklarınızı iyileştirmeye kadar balın sayısız yararı var. Balın kalitesi; rengi, lezzeti, kokusu, kıvamı ve dayanıklılığı ile belirlenir. Balın rengi bitkilere sarı - kırmızımsı renk veren maddelerden oluşur.
+ Yorum Gönder


ballı bitkisel macun faydaları