+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda Mide Ağrısı Mide Karın Ağrısı İçin Bitkilerle Tedavi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Mide Ağrısı Mide Karın Ağrısı İçin Bitkilerle Tedavi
  Mide Ağrısı nedir
  Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Amber kabuğu, Ağulu kök,. Atkuyruğu otu, Amberbaris, Papatya tohumu, Bakla unu

  Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:

  Amber kabuğu ve ağulu kök yarım saat süre ile suda haşlandık-tan sonra süzülür. Elde edilen sıvıya dövülmüş papatya tohumu ilâve edilerek şurup kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu ka-rışım tatlandırılmadan ve rahatsızlık süresince yemeklerden sonra bir fincan içilir.

  Atkuyruğu kökü veya meyveleri ince ince kıyılarak demlenir. Süzülerek elde edilen sıvı bir kaba doldurularak dinlendirilir. Dinlendi-rilen bu sıvıdan rahatsızlık süresince sabah ve akşam birer fincan içilir.

  Amberbaris meyveleri ezilerek posa haline getirilir. Elde edilen posaya, bakla unu ilâve edilerek macun kıvamına gelinceye kadar yoğ-rulur. Hazırlanan macundan yemeklerden önce günde üç kaşık yenir.
 2. CAVİDAN
  Devamlı Üye

  Birçoğumuz, yediğimiz yemekten sonra mide ağrısı veya karın ağrısı çekeriz. Belki de hiçbir şey yemeden de bu ağrıyı hissederiz. Bal ve tarçın mide ağrısına ve mide ülserine karşı oldukça yararlıdır. Nane, sakinleştirici etkisi ile mide ağrılarına iyi gelir. Papatya çayı da mide ağrısını kesmeye yardımcı olur.
+ Yorum Gönder