+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Şifalı Bitkiler Forumunda keten tohumu nelere iyi gelir - keten tohumu yararları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  keten tohumu nelere iyi gelir - keten tohumu yararları
  Keten tohumu nelere iyi gelir

  Arkadaşlar sizce keten tohumu nelere iyi gelir lütfen bana kısaca açıklar mısınız?

  keten-tohumu.jpgketen tohumu1.jpg


  Tansiyon ve kolesterolü dengeleyip kanseri önlüyor.
  Salata, hamur işleri ve yemeklerde kullanılan keten tohumu, insan sağlığını etkileyen birçok hastalığa engel oluyor. Uzmanlar, keten tohumunun sağlığa faydalarını şöyle sıraladılar:

  "Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp-damar hastalıklarından korur. LDL kolesterol ve trigliserit seviyesini, yüksek tansiyonu düşürür. Romatizmal hastalıkları önler. Sinir sistemini ve hafızayı güçlendirir. Kan şekerini dengeler. Konsantrasyon bozukluğuna, yaşlanmaya bağlı dikkat dağınıklığına karşı iyi gelir.

  Haricen kullanıldığında yaraların çabuk iyileşmesini sağlar, nasırlarda kompres olarak, ayrıca egzama ve sedef hastalıklarında kullanılır. Solunum yolu hastalıklarında olumlu etki yapar. Ruhsal bozukluklara karşı iyi gelir. Öksürüğü giderir. Yüksek oranda çözünür ve çözünmez lif içerir, göğüs, kolon, prostat kanserine karşı koruyucu olan lignanların kaynağıdır."
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Keten tohumun bir çok faydaları vardır yanlız düşük tansiyon şikayetleri olanlar kullanmamalı, Ayrıca tek başına tadını sevmeyenler bir kase yoğurda 2 tatlı kaşığı keten tohumu karıştırıp tüketebilirler. Keten tohumun yağ yakıcı özeliği vardır kilo problemi olanlar kullanabilir. Kolestrol hastalarıda eğer düşük tansiyon problemi yoksa kullanmaları tavsiye edilir.
 3. Fatma
  Administrator
  Keten tohum yağ yakma özeliğinden dolayı zayıflamayada yardımcı. yoğurtla karistirdigimizda dahada etkili olur.
+ Yorum Gönder


keten tohumu neye iyi gelir,  keten tohumu nelere iyi gelir