+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Kolera Hastalığı Nedir, Kolera Hastalığı Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kolera Hastalığı Nedir, Kolera Hastalığı Hakkında Bilgi
  Kolera Hastalığı Nedir, Kolera Hastalığı Hakkında Bilgi  Kolera Hastalığı.jpg


  Kolera-1991 yılından beri 12.000 ölüm

  Hastalık, genelllikle, dışkı bulaşmış kirli su ya da bu sularla yıkanmış gıdalar aracılığı ile yayılır. Bu yüzden kanalizasyon veya su arıtım tesislerindeki herhangi bir hasar veya yanlış uygulama, koleranın büyük çapta bir alana kısa sürede yayılmasına yol açabilir. Basit bir tedaviye sahiptir ama tedavi edilmezse de %50 oranında ölümle sonuçlanabilir. Her yıl 100.000′in üstünde insan kolera hastalığı yüzünden ölmektedir. Gelişmiş ülkelerde kolera salgınları artık pek sık yaşanmazken, temiz suyu bulmanın zor olduğu ve kanalizasyon sistemlerinin tam olarak gelişmediği 2. ve 3. dünya ülkelerinde büyük çaplı kolera salgınları halen yaşanabilmektedir.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Bir tür bakterinin neden olduğu Bağırsak Enfeksiyonuna bağlı olarak gelişen bir tür hastalıktır. Bu hastalık ilk defa Almanya da görülmüş ve çeşitli göçler yüzünden bu hastalık binlerce insana bulaşmış ve bu yüzden de bunca insan yaşamını yitirmiştir. Tedavisi bulunmuştur ancak buna rağmen ölümlerin önüne geçilmiyor.
 3. Ziyaretçi
  Bende arkadaslarim gibi düsünüyorum ve onlara katiliyorum
+ Yorum Gönder


kolera hastalığı hakkında kısa bilgi,  kolera hastalığı,  kolera hastalığı nedir