+ Yorum Gönder
Sağlık - Genel Konular ve Sağlık Sözlüğü Forumunda Fasulyenin faydaları - kuru fasulye hangi vitaminleri içerir - oligosakkaritler nedir - protein içer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Fasulyenin faydaları - kuru fasulye hangi vitaminleri içerir - oligosakkaritler nedir - protein içer
  Fasulyenin faydaları nelerdir

  Fasülyenin faydaları lafı, Türk dilinde sıkça kullanılan, mecaz anlamında tercih edilen bir sözdür. Halbu ki gerçekte de fasülye son derece faydalı bir baklagildir. Peki kuru fasulyenin faydaları nelerdir?

  Kuru fasulye her şeyden önce protein deposu bir besindir. İçeriğinde hayvansal olmayan proteinler vardır ve lifli yapısıyla adeta kırmızı et kadar faydalıdır.

  Siz de kırmızı et sevmeyenlerden iseniz, kırmızı etten mahrum kaldığınız vitamini, kuru fasulyeden alabilirsiniz. Şayet kilo sorununuz var ise ve sağlıklı bir şekilde diyet yapmak istiyorsanız, kuru fasulyeyi menünüze almalısınız.

  Anorganik tuzlar açısından son derece zengin olan bu besin, kemiklerin güçlenmesine destek sağlar ve sinirleri de güçlendirir.

  Karaciğer yetmezliğine iyi gelen, kalp çarpıntısını azaltan, böbrek taşının düşmesine yardımcı olan kuru fasulyenin bol kalorili olduğunu söylemiştik.


  Yüz gram fasulyede üç yüz yirmi dokuz kalori var. Yani kuru fasulye son derece enerji veren bir besin. Kolestrol içermediği için kalp ve damar tıkanıklığı sorunu yaşayanlar da bolca tüketebilir.
 2. Fatma
  Administrator

  Tanelerinden ve yapraklarından faydalanılır. Fasulye, taze ve kuru olarak yemeklerde kullanılır. Fasülyenin faydaları arasında vitamin, mineral ve antioksidanlar bakımından son derece zengin olmasından bahisle sağlıklı yaşam ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi anlamında fayda sağlamaktadır.
 3. Ziyaretçi
  Kuru fasülyeyi pişirirken genelde hasladigimiz suyu döküyoruz. Bu saydığınız vitamin protein vbyi kaybetmiş olmuyormuyuz böylelikle
+ Yorum Gönder


kuru fasulyedeki vitaminler,  kuru fasulyede hangi vitaminler var,  kuru fasulyede bulunan vitaminler,  kuru fasulye vitaminleri,  kuru fasulyenin içindeki vitaminler,  kuru fasulyede hangi vitamin var