+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Kan vermenin toplumsal önemi, Kan vermenin insan vücüduna faydası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Kan vermenin toplumsal önemi, Kan vermenin insan vücüduna faydası
  Kan vermenin toplumsal önemi


  kanbannnemi.jpg

  Kan bağışının insan vücudu ve toplum için önemi nedir
  Kan bağışının insan vücudu için önemi
  Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip kan yapımı canlı tutulur.

  Verilen kanın yerine anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için bağışçı daha dinç ve canlı olur.

  Kandaki yüksek yağ oranı düşer.

  Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.

  Kan bağışlayan kişide baş ağrısı stres yüksek tansiyon yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.

  Kan bağışçısı her kan verdiğinde:
  [AIDS Hepatit B Hepatit C Sifiliz
  Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.

  Kan Bağışının toplum için önemi
  Kan bağışında bulunmak bireyin kendisine sağlık yönünden bir çok faydalar sağlamaktadır bu faydaları internet aracılığı ile öğrenebilirsiniz benim asıl yazmak istediğim konu Kan bağışının toplum adına yararlarıdır.Toplumumuz ne yazakki kan bağışı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir bu yüzdende kan bağışları yeterli düzeyde değildir,Kan bağışlarının yeterli düzeylerde olmaması insanların yaşamlarını kaybetmelerine sebeb olmaktadır binlerce insan kan bulunamadığı için hayatlarını kaybetmektedirler, hepimizin bir gün kaza geçirme olasılığı bulunmaktadır bir şekilde herkesin kana ihtiyacı olabilir bu yüzden canlar Kan bağışı konusunda bilgilenmeliyiz bilgilendikten sonra çevremizdeki insanları bu konuda bilgilendirmeliyiz,insanları düzenli olarak kan bağışında bulunmaları için teşvik etmeliyiz unutmamalıyız ki bir kan bağışıyla bir bebeğin bir çocuğun genç bir insanın hayatını kurtarabiliriz. Hepimizin yakınlarının kana ihtiyacı olabileceğini unutmamalıyız bu yüzden kan bağışına lütfen gerekli önemi verelim önce kendimizi sonra çevremizdeki insanları bilgilendirelim. Hz.Muhammed bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir demiştir.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Kan vücudumuzda olmazsa olmazlardan bir sıvı olduğu için topluma kan vermek her zaman iyidir.Kan vermenin herhangi bir zararı olmaz.Vücut kanı tekrar ürettiğinden dolayı sizin açınızdan da bir sorun olmaz.
+ Yorum Gönder


kan bağışının insan vücudu ve toplum açısından önemi,  kan bağışı ile ilgili sloganlar,  kan bağışının insan vücudu ve toplum açısından önemi nedir,  kan vermenin önemi,  kan bağışının toplum açısından önemi,  kan bağışının insan vücudu açısından önemi