+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık - Genel Konular Forumunda Tansiyonu Düşüren Bitkiler Nelerdir Hangi Bitkiler Tansiyona İyi Gelir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Tansiyonu Düşüren Bitkiler Nelerdir Hangi Bitkiler Tansiyona İyi Gelir
  Tansiyonu Düşüren Bitkiler Nelerdir

  Kisa Bilgi : Çinli bilim adamları, acı biberin tansiyonu düşürücü etkisi olduğunu ortaya çıkardı

  Yüksek tansiyonlu laboratuar fareleri üzerinde yapılan deneylerde, acı biberdeki ‘kapsasin’ adlı maddenin tansiyonu düşürdüğü belirlendi. Bibere acılığını veren bu maddenin damarları gevşeterek kan basıncını düşürdüğü kaydedildi.

  Çin Üçüncü Askeri Tıp Akademisi’nde çalışmalar yapan araştırma grubunun başkanı Zhiming Zhu, kapsasin’in uzun süre kullanılmasıyla genetik kökenli yüksek tansiyon hastalığının tedavisinin yapılabileceğini dile getirdi.

  Cell Metabolism (Hücre Metabolizması) adlı dergide yayınlanan araştırma sonuçlarına göre kapsasin, kan damarlarında özel bir kanal açıyor, nitrik oksit salgılanmasını sağlayarak damar rahatsızlıklarını engelliyor.

  Çinli araştırmalara, ülkede acı biberin sıklıkla tüketildiği bölgelerde yüksek tansiyon hastalığının daha az görüldüğünü de belirtti.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  tansiyonu düşüren en iyi bitki acı biberdir. Acı biberin içinde bulunan kapsasin adlı madde tansiyonun düşmesini sağlar. Çin de yapılan araştırmalara göre acı biber tüketen ülkeler de tansiyon yüksekliği görülmez.
+ Yorum Gönder