+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Ebola Belirtileri ve Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Serap Yaman
  Timin Cadısı

  Ebola Belirtileri ve Tedavisi
  Ebola Virüsü Nedir..

  Ebola belirtileri, ani ateş, ciddi derecede yorgunluk hissi, kas ve boğaz ağrısı, kusma ishal ve kanama şeklinde görülüyor.

  Hastalık; grip ve SARS hastalıklarına göre havadan daha yavaş hatta zor bulaşıyor fakat, hasta kişinin yada canlının kanı, teri, idrarı yada spermi gibi vücut sıvılarına temas halinde hastalık kolayca bulaşıyor.

  Öyle ki bu hastalıktan dolayı ölenlere çıplak el ile dokunulması yasak. Hastalığın kuluçka süresi iki gün ile üç hafta kadar değişiyor.

  Virüs bulaşmış kişilerin ileri safhalarda gözünden burnundan ağzından kan gelme durumları yaşanıyor. Vücuttan dışarı bu şekilde kan akımı hastalığın en belirgin karakteristik semptomu olarak biliniyor.

  Hastalığın henüz net bir tedavisi olmaması en korkutucu durum. Bilim insanları bunun için çalışsalar da henüz bir tedavisi yok. 2. Sultan
  Devamlı Üye

  Virüs hayvanlardan insanlara geçer ayrıca insandan insan ada bulaşabilir. Ebola hastalığının ölüm oranı %89' a kadar çıkabilir.İnsanların birbirlerine bulaşmaması için birbirlerinin yanına gidemezler.
+ Yorum Gönder