+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Sağlık Bilgileri - Haber Forumunda Yaşa göre tansiyon ve nabız değerleri ne olmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Yaşa göre tansiyon ve nabız değerleri ne olmalıdır
  Yaşa Göre Tansiyon ve Nabız Değerleri Ne Olmalıdır ?  Yetişkinlerde normal sistolik tansiyon 90-140 mmHg aralığındadır.Normal yetişkin diyastolik tansiyon ise 60-90 mmHg arasındadır.
  Tansiyon değerleri yaşam boyu sabit değildir; doğumda daha düşüktür, yaşlandıkça aşamalı olarak yükselir.18/19 yaşlarındayken tansiyon,yetişkin seviyesine ulaşır.60 yaşından itibaren daha da yükselmesi gerekir.
  Önemle hatırlanması gereken nokta, tansiyonun günden güne, hatta gün içinde saatten saate bile değişmekte olduğudur.Bu değişimler genelllikler doğal sınırlar içindedir ve sistolik tansiyonda gözlemlenir.Tansiyon sabah erken saatlerde daha düşük, gece geç saatlerde daha yüksektir.Egzersiz ve duygusal gerilim tansiyonu yükseltir.
 2. Zarafet
  Üye

  İdeal sınırlardaki tansiyon 120/80 mmHg olmalıdır. Yüksek tansiyon yaşamımızı etkilediği kadar düşük tansiyonunda olumsuz etkileri vardır. Dengeli tansiyon için öncelikle beslenmemize çok dikkat etmeliyiz. Hayattımızda egzersizi baş rolekoymalıyız. Spor salonlarına gidecek vaktimiz ve bütçemiz yoksa. En azından günde bir saat tempolu bir şekilde yürümeliyiz.
+ Yorum Gönder


yaşa göre tansiyon değerleri,  yaşa göre tansiyon değerleri tablosu,  yaşa göre nabız tablosu,  tansiyonun yaşlara göre dağılımı,  yaşa göre nabız ve tansiyon değerleri,  tansiyon değerleri tablosu