+ Yorum Gönder
Özel Eğitim ve Rehberlik ve Rehberlik Forumunda Geometri Dersine Nasıl Çalışılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Berrak
  Yeni Üye

  Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

  Geometri Dersine Hazırlık  Geometri dersi,hem göze,hem zihne,hem de ruha hitap eden ender derslerdendir.Konularına karşı alışkanlık kazandıkça , soruları daha rahat çözecek ve çözdükçe zevk alacaksınız.
  Geometri dersine çalışmayı iki aşamada ele alabiliriz:
  -Konuları öğrenme
  -Test sorularını çözme
  Geometri konularını sırasıyla inceleyip, özelliklerini yazarak tekrar ederseniz öğrenmeniz kolaylaşır.Konuların işleniş sırasını dikkate alınız.Çünkü geometride bilgiler süreklilik gösterir,konular birbiriyle yakından ilgilidir.
  Verilen bilgileri ilgili örneklerle pekiştirip bol bol çözümlü örnekleri inceleyiniz.Konuyu iyice öğrendiğinize kanaat getirdiğinizde test çözmeye başlayabilirsiniz.Yanlışlarınız varsa ilgili sorunun ilgili bilgi kısmına bir daha göz atınız.-Test Çözme (soruları çözerken dikkat edilecek noktalar)
  Soruda verilen bilgileri şekle doğru aktarabilmelisiniz.
  İstenen sonuca ulaşmak için şekildeki verileri sorgulamalısınız.NE İÇİN VERİLMİŞ?,NASIL KULLANABİLİRİM?, BU VERİ NE İŞE YARAR? Gibi sorular sormalısınız.Bu arada zihninizde ,o konunun bilgileri canlanacaktır.Ezberci olmadan, mantıklı bir silsile ile ister denklem kurarak, isterseniz ilgili bağıntılardan
  istifade ederek problemi formül ize etmelisiniz.Doğru işlemler ve sadeleştirmeler yaparak sonuca ulaştığınızdan emin olmalısınız.
 2. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye

  Geometri aslında çok zevkli bir konudur şahsen matematikten hiç hoşlanmadığım halde geometriye bayılıyorum çünkü eğlenceli bir ders matematiği yapabilen bir öğrencinin geometriyi de yapabilir.
+ Yorum Gönder