+ Yorum Gönder
Hayat Ve Yaşam ve Pratik Bilgiler Forumunda Mutfak Planları Nasıl Olmalıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Mutfak Planları Nasıl Olmalıdır
  Mutfak Planları Nasıl Olmaları Gerekir?
  mutfakplanlar.jpg
  1. I Şeklindeki Mutfaklar: Bu tip mutfaklarda merkezleri bir duvar kenarına sıralanmıştır. Bunlara tek duvar tipi mutfaklar da denebilir. Daha ziyade küçük binalarda ve apartman katlarındaki mutfaklar bu tiptir.
  2. Paralel Mutfaklar: Diğer bir ismiyle de koridor şeklindeki mutfaklardır. Bu tip mutfaklarda merkezler iki karşılıklı duvara yerleştirilmiştir. Bu yerleştirmeyi yaparken üçgenin mümkün olduğu kadar dar üçgen yapacak şekilde merkezleri yerleştirmek gerekir.
  3. L Şeklindeki Mutfaklar: Bu tip mutfaklar diğer iki mutfaktan biraz daha büyüktür. Çalışma merkezleri yanyana iki duvara yerleştirilmiştir. Bu tip mutfaklarda üçgen dar olduğu için çalışma kolay ve gidip gelme az olduğu için mutfakta uğraşan kişi daha az yorulur. İdeal mutfak tipidir.
  4. U Şeklindeki Mutfaklar: En güzel ve ideal mutfak tipidir. Oldukça geniş yer gereklidir. Çalışma merkezleri üç duvara yerleştirilmiştir. Yerleştirirken de üçgenin dar olması düşünülerek yerleştirildiği için çalışmalar yormaz. 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  mutfak planlarını istediğiniz şekilde yapmanız daha iyi olur. Böyle yaparsanız mutfağınızda daha özgür çalışırsınız. Yada sizin için daha rahat olacak şekilde düzenlerseniz buda sizin yararınıza olur.
+ Yorum Gönder


mutfak planları