+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Okul ve Eğitim Forumunda kaşlar sık çıkması için bitkisel çözüm Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  kaşlar sık çıkması için bitkisel çözüm
  kaşlarımın siyah çıkmasını istiyorum çokta seyrek cıkıyorlar bunun bitkisel çözümü varmı 2. HAYAT
  Devamlı Üye

  kaşlar sık çıkması için bitkisel çözümler ilgili bilgi


  Kaşlarımız ve kirpiklerimiz, yüz hatlarımıza kimlik kazandırdıkları kadar, aynı zamanda sağlığımızın da aynasıdır. Özellikle soğuk ve ayaz kış mevsiminde, saçımız ve cildimiz gibi, kaş ve kirpiklerimiz de hasar görürler.

  Bu olumsuz hava şartlarında makyajın da rolü büyüktür. Her gün makyaj yapanların özel bir onarım programı uygulamaları gerekmektedir.

  Çünkü hem makyaj malzemelerinin, hem temizleyicilerinin kimyasal etkileri zamanla ciddi bir yıpranma yaratırlar. Bu yıpranma da istenmeyen kötü sonuçlara yol açmaktadır.

  Eğer bütün bunların neticesinde, yeterli ve doğru bir bakım yapılmazsa kaş ve kirpiklerimizin azalması da kaçınılmaz olacaktır. Çoğumuz, hasar gören saç ve cildimiz için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygularız fakat kaş ve kirpiklerimizi çoğu zaman ihmal ederiz.

  Oysa saçlarımız gibi kaşlarımız ve kirpiklerimiz de düzenli bir bakım gerektirir. Kaş ve kirpiklerin bakımında bazı kozmetik ürünlerinden başka, özellikle bitkisel yağlar kullanılmalı. Hasar görmüş kaş ve kirpikler için kullanılacak bitkisel yağlar, nemlendirici etkilerine iyi cevap vermektedirler.

  Göz ve göz çevresi kıllarına uygulanan doğal bakım, onları daha sağlıklı hale getirir ve şekil olarak göz alıcı yapar. Öyle ki, maskara ve kaş kalemine bile gerek kalmayabilir !


  Kaşları güzelleştiren bitkisel yağlar

  Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiriciler olarak tercih edilebilir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerler. Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidirler.


  Hint yağı, Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır.


  Tatlı badem yağı, badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.


  Banyo sonrasında uygulanacak maske

  1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın.


  Bir saat kalması yeterlidir, ardından gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür.


  Sağlıklı, mutlu ve güzel kalın.
 3. Ziyaretçi
  Ya evdeki malzemelerden olsa olmazmi badem yagi bulamiyorum mesala bana sarimsak veya zeytin yagi diyorlar lutfen cevap
 4. Gamze
  Devamlı Üye
  Ya evdeki malzemelerden olsa olmazmi badem yagi bulamiyorum mesala bana sarimsak veya zeytin yagi diyorlar lutfen cevap
  Merhaba badem yağını eczanelerden kolaylıkla bulabiliyosin.Ama genede hakiki zeytin yağı ile kaşlarını 5-10 dk mesaj yaptıktan sonra yıkayabilirsin.Sarımsakta kullanabilirsin oda çok iyi geliyor ama biraz koktuğu için çoğu insan tercih etmiyor.

+ Yorum Gönder


kaş çıkarmak için,  kaş çıkması için,  kaşların gür çıkması için,  kaşların çıkması için,  kaşların daha gür çıkması için,  kas cikmasi icin bitkisel