+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Aç insanlar varken, kediye yapılan aylık 50 TL masraf günah mıdır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aç insanlar varken, kediye yapılan aylık 50 TL masraf günah mıdır?
  Aç insanlar varken, kediye yapılan aylık 50 TL masraf günah mıdır? Hijyen açısından sorun çıkarıyor; sokağa bıraksam günah olur mu? Ne yapmalıyım? 2. Asel
  Bayan Üye

  Aç insanlar varken, kediye yapılan aylık 50 TL masraf günah mıdır?


  Değerli kardeşimiz;
  “Aç insanlar varken kediye yapılan bu masraflar günah mı?” sorusu, biraz serbest bir muhtevaya sahiptir. Yani, şayet bu masraf kediye yapılmasaydı, o aç olan insanları bulup kediye yaptığınız masraf kadar her gün o kişilere harcar mıydınız? Sanmıyoruz, çünkü bizim kedimiz olmadığı halde böyle bir şey yapmıyoruz. Böyle bir düşünce sanki, “kediden kurtulma” adına fetvaya bir gerekçe gibi görünüyor.

  Bununla beraber, muhtaç olan hayvanlara bakmak da önemlidir. Ama hiç şüphesiz muhtaçlardan biri insan diğeri hayvan ise, insanın ihtiyacının giderilmesi önceliklidir. Bu sebeple, eğer mümkünse, güvenilir bir kişi veya kuruma bırakılması uygun olur.

  Hijyenlik durumu elbet çok önemlidir. Kaldı ki eşlerden birinin istemediği bir kedinin evde olması, aile huzurunu da bozabilir. Bizim tavsiyemiz kediyi sokağa bırakmak yerine, kedi satan kişilere veya uygun gördüğünüz bir yere hediye etmek en makul olanıdır.

  Selam ve dua ile
  ALINTI
+ Yorum Gönder