+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Nihat Doğan Biyografisi - Nihat Doğan Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Nihat Doğan Biyografisi - Nihat Doğan Kimdir

  Nihat Doğan Hayatı

  nihatdoan5.jpg

  Seda Sayan`la aşk dedikoduları ve kamuoyuna yaptığı sansasyonel açıklamalarıyla gündemden hiç düşmeyen Nihat Doğan fakir bir ailenin çocuğu olarak İstanbul`da dünyaya geldi. Müzik piyasasına 19 yaşında `Kırdın Kalbimi` adlı albümüyle adım atan Doğan, kısa sürede İbrahim Tatlıses`e rakip olmayı başardı. Hayat mücadelesinde çoğu zaman zorluklarla karşılaştığını ifade eden Nihat Doğan, "yokluğa rağmen ödün vermeden çalışmaya devam ettim, sanat dünyasının içine girince bu işin hayal ettiğim gibi olmadığını gördüm. Aslında bugünkü aklım olsa bu işi yapmazdım" sözleriyle müzik ve magazin dünyasının parlayan ışıkları ardında ne denli büyük zorlukların olduğunu ifade etmiştir.

  Özlü sözleriyle insanı olgunlaştıran, her cümlesi bir mesaj içeren Dede Korkut formatındaki Nihat Doğan`ın yıldızı, kendinden 12 yaş büyük olan Seda Sayan ile dünya evine girmesiyle gökyüzünde yanan bir kandil gibi parladı.

  Filozof türkücü

  Şu an itibariyle "Beni diğer türkücü arkadaşlarla karıştırmayın onlar ilkokul mezunu ben lise mezunuyum, İstanbul`da doğdum. Beni farklı yerlere götüremezsiniz" sözleriyle her fırsatta kültür düzeyini ifade eden Doğan benim gördüğüm gerçekler bazılarının gördüğü hayallerden daha gerçektir." ifadesiyle de mistik felsefenin derinliklerine yelken açarken kıyıda bekleyen Türk halkı Doğan`ın yeni repliklerinin özlemini duymaktadır.

  Nihat Doğan Türk müzik piyasasının son dönemlerde yetiştirdiği en kaliteli isimdir. Gerek müzikal anlamda sunduğu güzellikler, gerek özel hayatı, gerekse de muhtelif zamanlarda yaptığı açıklamalarda ortaya koyduğu delikanlı tavır bütün Türkiye`nin takdirini toplamaktadır

  "Biz saygıda sıfır hatayla oynarız"

  ATV`de katıldığı bir söyleşide 15 dk döktürdüğü replikler halen dillerde deveran etmektedir.

  "Biz bu okyanusta sadece bir damlayız.." "Ben akvaryumda yüzmem okyanusta yüzerim.." "Sen yanmasan ben yanmasam nasıl çıkar bu karanlıklar aydınlığa.." "Köre ne göre ne görene"

  Nihat Doğan replikleri

  Müezzin sesli, müzmin ergen, modifiye ibrahim Tatlıses, polemiğe girilmeyecek kişi, varoşların prensi, İbo, İzzet, Alişan, Özcan oturun yerinize, size sıfır Nihat``a on, international metroseksüel ifadeleri Nihat Doğan ile hayatımıza giren ve bizde derin izler bırakan unutulmaz repliklerdir.

  Seda Sayan birlikteliğinden sonra Popçu İzel ile Maçka Parkında sarmaş dolaş görülen Nihat Doğan şu an Ak Parti İstanbul Beşiktaş İlçe Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Birim Sorumlusu olarak görev yapıyor.

  Seda Sayan 1 verdiyse 10 aldı

  Katıldığı bir TV programında Doğan, bugün bulunduğu noktaya tek başına geldiğini, kendisini sadece Allah`a emanet ettiğini söyleyince yapımcı müdahale etmeden duramadı. "Bulunduğun noktaya gelmende Seda Sayan`ın katkısı da var" dedi. Doğan önce "kendime saygımdan dolayı o isim hakkında konuşmuyorum" dedi ama "bize bir vermişse bizden 10 almıştır, bize bir vermişse başkalarına 100 vermiştir" demekten de kendini alamadı

  İbrahim Tatlıses`e: `O Adam`

  Doğan, İbrahim Tatlıses`in veliahtlığı konusunda da sert sözler söyledi. Tatlıses in veliahtlığı Doğan`dan alıp Ali Şan`a vermesi konusunda "Ali Şan`ı severim. O gömlek ona daha iyi yakışır. Çünkü aynı familyadalar. Ben başka bir adamım" dedi. Veliahtlığı zamanında kabul etmesini ise "Ben zaten o adamın veliahtı olmazdım. O adamın kıramadığı bir can dostunun hatırına o programa çıktım ve o veliahtlığı kabul ettim" dedi
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  nihat doğan sanatçı seda sayanla evliğinden sonra buyuk bir şöhreti yakalıyaan sanatçı hayatındaki çıkışlı inişli laflarııylada çok beğenilen sanatçı hal bir çok şov programında davet edilmektedir
+ Yorum Gönder