+ Yorum Gönder
Sanatçılarımız ve Müzik Sanatçıları Forumunda Kolpa Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. BySimbat
  Devamlı Üye

  Kolpa Biyografisi
  Kolpa grubu kısaca biyografi

  Kolpa grubu kısaca biyografi.jpg

  Kolpa, Barış Yurtçu (vokal ve gitar), Bora Yeter (bas ve geri vokal) ve Cenk Taner Dönmez (gitar ve vokal) ‘den oluşuyor. Kurulduğu günden bu yana beste calışmalarına devam eden Kolpa bar programlarında bestelerini çalmıyor. Albüm hazırlığı devam eden grup şimdiye kadar kaydettiği hiç bir demoyu yayınlamadı. Daha çok “alternative rock”, “pop punk” ve “dance rock” tarzlarını anımsatan ve zaman zaman müziğinde R&B ve hip-hop ögelere yer vermekten kaçınmayan Kolpa’nın albüm öncesi video klibi önümüzdeki aylarda müzik kanallarında izlenebilecek.


  Ocak 2004′den bu yana sırasıyla Cafe Guitar, ExBronx, AltKemancı, Bronx, Eskişehir Doorspark, Bursa Resimli Bar, Pulp, Jazz Stop ve Buddha’da düzenli bar programları yapan grup 50’den fazla üniversite ve lise festivalinde sahne aldı. 2004 bahar dönemindeki festivallerde Laço Tayfa, Rebel Moves, Mor ve Ötesi ve Bulutsuzluk Özlemi gibi önemli isimlerin ön grubu oldu.

  2005 Mayıs ayında Istanbul’un tanınan 4 bar grubunu bir araya getiren “Taksim Kadıköy Karşılaşması”na Taksim’i temsilen katıldı. Bu proje dahilinde 6 konserde binlerce seyircinin karşısına çıktı. Projeyle ilgili haber ve içerikler Cnn Turk, Ntv, Dream Tv, Hürriyet, Akşam, Radikal, Blue Jean ve Yüxexes‘de yer aldı.

  7 Ağustos 2005 Pazar günü Hürriyet Gazetesi “Albümleri Yok Ama Hayranları Var” başlığı altında Kolpa’ya yer verdi. Haftasonu baskısındaki bu haber yüzbinlerce okuyucuya ulaştı.

  2006 Mayıs ayında artık hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi olan grup Galatasaray Üniversitesi Bahar Festivali’nde boğaz kıyısında 3000 kişi karşısında en coşkulu konserlerinden birisini verdi. Kolpa’dan hemen sonra Duman sahne aldı.

  1 Temmuz 2006’da Kolpa Ankara Hipodrom’da Tarkan‘ın ön grubu olarak sahne aldı. Bu konseri toplam 80.000 yabancı ve türk seyirci izledi. Grup bu konserde ilk kez bir bestesini (Sayende) çaldı.


  Kolpa grubuna ait beste ve videolarını izlemek isteyen arkadaşlar, Myspace sayfalarına girip, dinleyebilir yada izleyebilirler. 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Genç kızların sevgilisi,hayranları olan büyük grup sanatçısıdırlar.Grup arasında benim en sevdiğim sanatçı Cenk Taner Sönmezdir.kendine özgü tarzı ve kliplerinde ki hareketleri çok güzel.
+ Yorum Gönder


kolpa grubu,  kolpa