+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Misafir Soruları Arşiv Forumunda Omuz ve sırt kaşıntısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Omuz ve sırt kaşıntısı
  mrh dr bey benim sorunum kaşıntı hemen 4 sene önce dr gitigimde krem vrmişti o fazla geçirmeynce hap vemişti ama oda geçirmedi,azalttı. şimdi kaşıntım daha fzla ve karardı omuzlarım sadece omuzlarım kaşınırken şimdi sırtıma da attı ama sırt bölgelerimde kararma yok bunun sebebi psikolojikse ki, psikologada gittim durduk yere kaşınıyorum ve kaşıyınca geçmesi yerde kaşıntım daha çok artıyor. bunun sebebini merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.saygılarımla 2. Mine
  Devamlı Üye

  siz kaşıdıkça hem tahriş eder hemde daha fazla kaşınır siz ilacı veren doktora sormadınız mı aslen neyim var diye ona göre bir bitkisel kür verebilirdik ama bunlar kaşıntı için

  Kaşıntının Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler
  By admin • Haziran 23, 2008


  KAŞINTI
  Tanımı: Vücudun dış yüzeyini kaplayan herhangi bir yerinde hissedilen bir uyandır. Kaşınma duygusunun uyarılma mekaniz-ması henüz tam anlaşılmış değildir, fakat tahminlere göre, deri-yi, ağrı eşiği altında zedeleyebilecek uyarılar, bu duyguyu uyan-dırmaktadır.
  Nedenleri: Böcek sokmasından karaciğer hassasiyetine; ateşli hastalıklardan ihtiyarlığa kadar çok çeşitli nedenleri var-dır. Bazı kaşıntı türlerinde neden organik olmayıp psikolojiktir. Genellikle tedavi nedenin tedavisidir.
  Öneriler: Bir avuç dolusu ebegümeci iki litre suya koyula-rak bir gece boyunca bekletilip ardından ısıtılır ve söz konusu kaşıntılı bölge yıkanır.
  * Bir litre suyun içine yanm kahve fincanı mersin ağacı fi-lizi katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.
  * İki litre soğuk suyun içine 100 gram atkuyruğu atılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılmasıyla elde edilen su süzü-lüp söz konusu kaşıntılı bölge günde, iki kez sabah ve akşam yirmi dakika boyunca yıkanır.
  * Bir çay fincanı kaynatılmış sirkenin içine bir tatlı kaşığı sinameki katılıp kısa bir süre beklendikten sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış üçer çorba kaşığı papatya çiçeği, hünnap ve ravend katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere iki çay bardağı içilir.
  * Bir miktar taze havuç yaprağı yıkanıp temizlenerek mik-serle ezilip suyu çıkanldıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir çorba kaşığı huş ağacı katranı merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir çorba kaşığı ıtırçiçeği merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar taze ce-viz yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölge günde iki kez, sabah ve akşam yirmi dakika boyun-ca yıkanır. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar çam yaprağı katılıp kaynatıİmasının ardından süzülerek söz konusu kşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış 100 gram kadar taze defne yaprağı ve havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan bir çorba kaşığı defne tohumu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * İki su bardağı dolusu çıban otu, (çiçek salkımlarının sap-lan) mikserden geçirilerek sıkıldıktan sonra elde edilen özsuyu, söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir litre suyun içine birkaç adet söğüt yaprağı katılıp kay-natılmasının ardından yapraklar alınarak söz konusu kaşıntılı bölgeye konur.
  * Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı hindiba kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek bir su bardağı süzme bal ilavesiyle günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir. Bu işlem kaşıntı geçinceye kadar devam ettirilir.
  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kı-yılmış ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklen-dikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere içilir. Bu işlem kaşıntı geçene kadar devam ettirilir.
  * Birer çorba kaşığı nöbet şekeri ile karanfil havanda dövü-lerek ezildikten sonra günde iki kez, sabah ve akşam olmak üze-re birer tatlı kaşığı yenir. Bu işlem kaşıntı geçene kadar devam ettirilir.
  * Bir miktar taze sinir otu yaprağı mikserle ezilip suyu çı-karıldıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir miktar taze yoğurt otu mikserle ezilip suyu çıkarıldık-tan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir miktar taze menekşe mikserle ezilip suyu çıkarıldıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşinceye kadar devam ettirilir.
  * Bir miktar taze lavanta çiçeği mikserle ezilip suyu çıkarıl-dıktan sonra bu su söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir tatlı kaşığı asitborik mer-hem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu kaşıntılı böl-geye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyileşin-ceye kadar devam ettirilir.
  * Birer su bardağı zeytinyağı ile çiğ süt iyice karıştırıldık-tan sonra söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir adet soyulmuş muz ezildikten sonra üzerine bir su bardağı limon suyu ilave edilerek iyice karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye sürülür.
  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış birer yemek kaşığı ka-rabaş otu ve şahtere katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek üzerine bir su bardağı pekmez ilave edildikten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde iki çay bardağı içilir. Bu işlem kaşıntı geçinceye kadar devam ettirilir.
  * Bir kahve fincanı vazelin ile bir çorba kaşığı ardıç katranı merhem haline gelinceye kadar karıştırılıp söz konusu kaşıntılı bölgeye günde iki kez, sabah ve akşam sürülür. Bu işlem iyile-şinceye kadar devam ettirilir

  geçmiş olsun
+ Yorum Gönder


sırt kaşıntısı,  sırtta kaşıntı,  omuz kaşıntısı,  omuzda kaşıntı,  omuzlarda kaşıntı,  sırt kaşıntısının nedenleri