+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Fbı olmak için ne gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fbı olmak için ne gerekir
  fbı olmak için ne gerekir kısaca 2. FERAY
  Devamlı Üye

  FBI ajanı olmak için gerekli bilgiler


  FBI ajanı olabilmek için, Amerikan vatandaşı, 23-37 yaşları arasında ve bir meslek sahibi olmak gerekiyor. Hangi mesleğin öğrenildiği bir rol oynamıyor.
  Ancak başarısını kanıtlayan ve kendine güvenen kişilerin bir yıllık deneme süresini başarıyla tamamlama şansları daha yüksek. FBI ajanı olmak için başvuran on binlerce kişiden sadece 7 bini testleri geçebiliyor. Bu kişilerden de her yıl sadece 1100'ü akademiye kabul ediliyor.

  Delandy her iki haftada bir pazar günü yeni bir sınıfın Quantico'da eğitime başladığını belirtiyor. Tecrübeli eğitmen, "Pazar akşamüstü beş gibi geliyorlar. Pazartesi günü yemin etmeleri ve sigorta formlarını doldurmak gibi kırtasiye işlerini halletmeleri gerekiyor. Burada 20 hafta kalıyorlar" diye konuşuyor.

  20 hafta boyunca elenme tehlikesi var

  Bu 20 hafta süresince elemeler devam ediyor. Bedensel yeterlilik testi hemen ikinci gün yapılıyor. Erkeklerin 30, kadınlarınsa aralıksız en az 14 şınav çekebilmeleri gerekiyor. Kendilerine 7. haftada bir kez daha deneme şansı tanınıyor. Onu da başaramayan eleniyor. Bedensel yeterlilik testinin diğer aşamalarınıysa uzun ve kısa mesafe koşularıyla mekik egzersizi oluşturuyor.

  Spor eğitimleri sırasında atış eğitimlerinde olduğu gibi adayların dörtte biri eleniyor. Bunun dışında ajanlar teori bölümünde kanunları, nasıl soruşturma yapılacağını ve nasıl rapor yazılacağını öğreniyor

+ Yorum Gönder