+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Meslek Rehberi Forumunda Aşçı olmak için ne gerekir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aşçı olmak için ne gerekir
  kısaca aşçı olmak için ne gerekir 2. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye

  Aşçı olmak için ne gerekir

  Kısaca Aşçı olmak için ne gerekir  Sizde yemek yapmayı seviyor ve yemek yaparken eğleniyorsanız farklı iş fikirleri aramakla vakit harcamayın çünkü aşçılık sizin için ideal bir meslek olabilir.

  İyi bir aşçı olduğunuzu çevrenizdekiler biliyor ve sizi destekliyor olabilirler ancak bunu bir sertifika ile tasdik etmeniz ya da üniversitelerin aşçılık bölümlerini bitirmeniz oldukça faydalı olacaktır zira kurumsal şriket ve restoranlara aşçılık için başvurduğunuzda sizden bir özgeçmiş istenecektir. Sertifikalı veya diplomalı olanlar, bunlar sayesinde ilk etap elemelerinden geçme olasılıklarını arttırmış olurlar. Özellikle de tecrübesiz ve piyasada tanınmayan bir aşçı iseniz aşçılık sertifikası alabilmek için bir kursa başvurmanız kariyeriniz için oldukça gerekli.

  Aşçılık sertifikasına ya da diplomasına sahip iseniz ve bu işi seviyorsanız, devlet kurumları, özel okullar, kendi mutfağına sahip kurumsal şirketler, catering firmaları, restorantlar, oteller ve pansiyonlar ve daha pek çok kuruma iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

+ Yorum Gönder