+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Aile ve Mutluluk ile ilgili deneme Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Kadir
  Devamlı Üye

  Aile ve Mutluluk ile ilgili deneme
  Aile ve Mutluluk


  Bir insanın, eğer imkânı varsa, karısı, çocuğu, parası ve en çok da sağlığı olmalı. Fakat insan mutluluğunu sadece bunların varlığına bağlamamalı.

  Kendimize, bir arka bahçe, bir oksijen çadırı, kısacası yalnız bizim için olan, bağımsız bir köşe ayırıp orada gerçek özgürlüğümüzü yaşamalı, gönlümüzce saltanatımızı kurmalıyız.
  Orada, yabancı hiçbir konuğa yer olmamalı. Sadece kendi kendimizi ağırlamalı, her gün hatırımızı sormalıyız. Karımız, çocuğumuz, adamlarımız ve beş paramız yokmuş gibi konuşup, gülmeliyiz. O kadar ki, hepsini yitirmek gibi bir felaket başımıza geldiğinde bile, onlarsız yaşamak bizim için yeni bir şey olmasın.

  İnsan ruhu kendi içine bakabilir, kendi düşünceleri üzerine düşünebilir. Kendi kendine kılavuzluk edebilir. Arkadaşlık edebilir. Fikir alışverişi yapabilir. Neden korkuyoruz bu kadar yalnız kalmaktan, sıkılmaktan, ne yapacağını bilememekten? Issız yerlerde kendin için bir evren ol. 2. HAZEL
  Üye

  Aile bir insan için en değerli şeylerden biridir çünkü bir insan ailesi olduğu zaman çalışır ailesine ekmek götürür ailesi mutlu olur bu mutluluk kendisine de yansır ve kendisi de mutlu olur ve kendini iyi hisse tir.
+ Yorum Gönder