+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Makaleler Forumunda Bin Aynalı Oda Makale Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bin Aynalı Oda Makale
  Bin Aynalı Oda

  Çok uzaklarda bir yerlerde, içinde bin aynanın olduğu bir oda olan bir tapınak varmış. Bir gün, nasıl olmuşsa, bir köpek tapınakta kaybolmuş ve bu odaya gelmiş. Kendinden bin tane birden görünce düşmanı zannettiği görüntülere karşı havlamaya başlamış. Bu havlamalar ve diş göstermeler kendisine bin katı geri dönüyormuş. Köpek daha da saldırganlaşmış. Gittikçe kontrolden çıkmış ve sonunda, öfkeden oracıkta ölüvermiş.


  Aynalı Oda.jpg


  Bir süre sonra başka bir köpek daha tapınakta kaybolmuş ve aynı aynalı odaya gelmiş. Bu köpek de diğeri gibi etrafının bin tane köpekle çevrili olduğunu sanmış. Sevinç içinde onlara doğru kuyruğunu sallamış ve bu ona bin adet neşeli kuyruk sallaması olarak geri dönmüş. Köpek mutlu ve cesur bir şekilde tapınaktan çıkış yolunu bulmuş. Sadece içinizdeki sizi yansıtan insanları etkileyebilirsiniz. Diğer insanların içindeki güzellikleri görüyorsanız, kendi içinizdeki güzelliği keşfetmişsiniz demektir. Eğer herkes hayatı sizin için zorlaştırıyorsa, o zaman da bunu aslında kendiniz yapıyorsunuz demektir. 2. HAZEL
  Üye

  Bir insan ne yaparsa aynı şekilde kendisine döner eğer sen kötü biriysen karşındakiler de sana karşı kütü dür eğer sen iyi ve mutlu isen karşındakiler de sana karşı iyi olurlar.
+ Yorum Gönder