+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Ağaç incir kuşu hakkında genel bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Ağaç incir kuşu hakkında genel bilgiler
  (Anthus trivialis), kuyruksallayangiller (Motacillidae) familyasından küçük bir incir kuşu türüdür.

  Ağac incir kusu.jpg

  Ağaç incir kuşu Fiziksel özellikleri


  Küçük, çayır incir kuşuna benzer bir kuştur. Üst tarafı kahverengi çizgili, alt tarafta karın ve göğüs beyaz üzerine siyah izler taşır. Çayır incir kuşuna göre daha kalın bir gagası ve alt tarafında göğüs sarılığı ve beyaz karın kısmı arasında daha büyük bir açıklığı vardır. Ağaç incir kuşları çoğunlukla ağaçlardaki tüneklerinde bulunurlar.
  Ağaç incir kuşu Yaşam şekli


  Ötüşleri güçlü bir spek şeklinde, akrabalarının zayıf ötüşlerine benzemeyen niteliktedir. Bu ötüşüyle kuş, ağaçtan kısa süreliğine havalanır ve keskin kanatlarını paraşüt gibi aşağı inmek için kullanır ve şakımasını tamamlar.


  Yuvaları açık fundalıklara ve çalılıklar içlerine bulunur. Yuvasını yere yapar ve içine 4-8 yumurta bırakır. Bu tür akrabaları gibi böcekçildir, fakat tohumlarla da beslenebilir.
  Ağaç incir kuşu Yerleşimi


  Avrupa'nın ılıman batı kesimleri ve orta Asya'da yerleşim gösterir. Uzun mesafeli olarak kışları Afrika'ya ya da Güney Asya'ya göç eder. 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  İncir kuşu kuyruksallangillerden olan küçük bir kuş türüdür.bu kuş türü daha çok ağaç tüneklerinde bulunurlar.Ağaç incir kuşu yavrularını avcılardan korumak için yuvasını yerde yapar uygun şartlar veya iklim şartları iyi ise incir kuşları yaklaşık 8 yumurta yapabilirler.incir kuşları daha çok orta asyada görülür.bu kuş türü göç eder göç ettiği yerler Güney Asya veya Afrika kıtasıdır.böcekler veya tohumlarla beslenirler.
+ Yorum Gönder