+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Muhabbet kuşlarının konuşmayı öğrenmesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Muhabbet kuşlarının konuşmayı öğrenmesi
  Muhabbet kuşlarının konuşmayı öğrenmesi hakkında bilgi


  Muhabbet kuşlarının konuşmayı öğrenmesi nasıldır
  Muhabbet kuşları konuşmayı öğrenebilirler ve diğer kuşların seslerini taklit edebilirler. Özellikle erkek muhabbet kuşları konuşur. O yüzden konuşma eğitimi için tek ve erkek bir kuş seçilmelidir. Muhabbet kuşları konuşma konusunda en yetenekli olan kuşlardır. Hemen her canlı renkte bulunabilen muhabbet kuşları çok erken dönemlerde sahiplenildiğinde konuşma yetenekleri çok güçlüdür. Kuş, sahibine alıştıktan sonra, yavaş yavaş ders verir gibi ve sabırla değişik kelimeler öğretmeye başlanır.

  Konuşma öğretilecek olan kuşun 2-3 aylık olmasına dikkat edilmelidir. Kuş, bakıcısına güven duyarak parmak üzerine çıkmaya başlayınca, konuşma derslerine başlanabilir. Küçük yaştan alıştırıldığında bir kaç kelimeyi sıralayabilir, basit melodileri taklit edebilirler. Belirli sesleri hafızalarına alarak sonradan kullanabilirler, konuşabilmelerinin en önemli nedeni budur. Öncellikle kuşa bir isim bulunarak o isimle hitap edilmelidir. Kuşa konuşma öğretmek için en uygun zaman, akşama doğru, güneş battıktan sonraki saatlerdir. Konuşma öğretmekteki en önemli unsur sabırlı olmaktır. Öğretilmek istenen sözcükler defalarca tekrar edilmelidir. Yaklaşık iki hafta sonunda, kuşun bazı kelime veya cümleleri öğrenip tekrarladığı görülecektir. Üçüncü sene sonunda kuşun öğrenmesi sürer ve yaklaşık 100 kelime öğrenebilir.
 2. VUSLAT
  Bayan Üye

  çok sabır isteyen bir iştir bu sevimli kuşların konuşması gerçekten inanılmaz bir olaydır insanın şaşırmaması elde değil ama evde konuşan bir canlının olması çok güzel
+ Yorum Gönder