+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Kuşlar Alemi Forumunda Saka Kuşlarının Kafese Alıştırılması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Saka Kuşlarının Kafese Alıştırılması

  Saka kuşu kafese nasıl alıştırılır


  Saka kuşu besleyenlerin bir kısmı bu kuşları doğal ortamlarından yakalayarak kafeslere koymaktadır. Bu durumda kuşların kafese alışması uzun zaman alabilir veya kuş kafese alışamayabilir. Kuşlarınızın kafese daha kolay alışması için yapmanız gerekenler şu şekildedir.

  1. Kafesinin, kuşun rahat edebileceği ama oldukça küçük olmasına özen gösterin.
  2. Kuşu, insanları daha sıklıkta görebileceği bir konuma yerleştirin. Eğer kanarya besliyorsanız sakayı kanaryaların hareketlerini gözlemesini sağlayın.
  3. Kuşun ayağına kuş bilezikleri takın. (Bu kuşun ilgisini bileziğe yönelterek kafes ve dışarıyla ilgisini azaltacaktır. Bu şekilde kuş çırpınma eylemini daha az sergileyecektir. Bilezik olarak elektrik kablolarının dış kısmı kullanılabilir. Elbette kuşun bacağına bunu takarken kuşu incitmemeniz gerekmektedir.)
  4. Kuşu normalde 10-14 saatlik uyku yerine daha kısa uyumasını sağlayın.

  Bu uygulamalar başlangıçta biraz insafsız gibi gelebilir. Ama kesinlikle işinize yarayacaktır.
 2. Ziyaretçi

  Sakalarin ayagina kesinlikle bilezik takmayinki kangren olmasin kus bilezikle oynayip cikarmaya calisiyor ve kesinlikle kangren olup ayak kopuyor.
+ Yorum Gönder


saka kuşu kafese nasıl alıştırılır,  saka kuşu kafese alıştırma,  saka kuşu alıştırma,  saka kafese nasıl alıştırılır,  Şaka kuşu kafese alistirmak,  saka kafese nasıl alışır