+ Yorum Gönder
Edebi Türler ve Kompozisyon Örnekleri Forumunda Aile Konulu Kompozisyon Örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Aile Konulu Kompozisyon Örneği

  Aile İle İlgili Kompozisyon çalışması

  Aile, bizi bütün yapan varlıktır yaratıcının bizlere gönderdiği bir birliktir zor zamanlarımızda bize yardımcı olan, mutluluklarımızı bizimle paylaşandır ne yazık ki bazen bunun değerini bilmiyoruz.

  Oysa bu mutluluğu yaşamak isteyen o kadar çok çocuk, o kadar çok insan var ki, içlerindeki bu dileği tahmin bile edemezsiniz bir ailesi olsun diye Allah'a dua edenler çok ailede evin direği baba, herkesi düşünmek zorundadır Çünkü geçindirmesi gereken bir yuvası vardır Sadece ihtiyaç yönünden değil, sevgi bakımından da geçindirmelidir Yoksa sadece ihtiyaçları karşılayan bir babanın aile diye bir şeyi olmaz Kişi ailesinden öğrendiği ile yaşar Ne kadar iyi yetiştirilse o kadar iyi yaşar Evin en önemli ve en değerli olanı ise annedir İşte o her şeyin en iyisini hak edendir bizimle en çok ilgilenen, bizi en iyi şekilde yetiştirendir. En önemlisi bizden sevgisini esirgemeyendir kimi çocuklar annesiz büyüyor Onun sevgisinden mahrum kalıyor.
  Bu yüzden dolayıdır ki annemizin, babamızın, ailemizin değerini çok iyi bilmeliyiz!
  Aile, çocukların en değerli varlıklarıdır bizden hiçbir zaman sevgilerini esirgemeyen ailemizi hiç üzememeliyiz Unutmayın bir aile bin dünyaya bedeldir.
 2. Mesport
  Moderators


  Aile sevgisi ve aile önemini anlatan güzel bir kompozisyon

  Aile bireylerin bir arada olmasıdır.Aile toplumun temel yapısını oluşturur.Toplumun yapı taşlarını oluşturan bireyler,saygı ve sevgiyi birbirlerine karşı olan desteklerini paylaşımları birbirlerine olan bağlılıkları büyük önem taşır.Aile yapısını ve genişliğini çekirdek ve geniş aile olarak ayırabiliriz.

  Çekirdek aile anne,baba ve çocuktan oluşur.Sıcak bir yuva,sevgi,saygı çerçevesinde bireylerden oluşur.Geniş aile ise,anne,baba,kardeş,nine ve dededen oluşur.

  Aile ortamında oluşan sorunlarda en çok çocuklar ortada kalır. Problem olan bir ailede o ailenin bütün fertleri ondan etkilenmektedir.

  Aile yapıları şehir ve köy aileleri olarak da farklılıklar gösterir ve bu durumdan özellikle çocuklar daha çok etkilenir.Köy yerinde büyümüş bir çocuk çoğu zamanını bağda bahçede geçirir. Aile büyüklerinden kalan işleri yapmak zorunda kalırlar fakat bir büyük şehirde büyümüş bir çocuk etrafa daha çabuk uyum sağlar.Tüm aile yapıları birbirinden farklıdır.Ailelerin neşe kaynağı çocuklardır ve maalesef bazı yerlerde çocukları erken yaşta evlendirmeler,başlık parası karşılığında kendinden yaşça büyük kişilerle evlendiren aileler de vardır.

  Türkiye’de aile kavramı çok önem taşır.Ailedeki bireylerin de kendine özgü görevleri vardır.Zaten birbirlerine sıkıca bağlı olan aile fertleri birbirlerinin görevlerini de bilir ve ona göre davranırlar.

  Anne bir ailenin tüm sorumluluğunu ve yükünü üzerine alan kişidir.Aile ortamının sıcaklığını en çok anne yansıtır.Çocukların daha iyi iletişim kurabildiği kişidir.Sürekli ailesi için çabalar sarf eder. Onun için uğraşır.Et tırnaktan nasıl ayrılmaz ise anne de çocuklarından ve eşinden ayrılamaz

  Ailede babanın görevi ve sorumlulukları da çok büyüktür.Baba ailenin demirbaşı gibidir.Maddi ve manevi her yönden ailesi ile ilgilenir.Aile sıcaklığını bireylerine yansıtır.O sıcaklığı onlarla yaşar.

  Çocuklar ise ailenin vazgeçilmez parçalarıdır.Ne yaparsa onlar yapar üzülürler,ağlarlar,sevinirler,mutlu olurlar ve aileleri de bu duyguları onlarla yaşar.


 3. Betul
  Devamlı Üye
  Anne, baba ve çocuklardan oluşan bireyler grubudur. Bazen aile içine büyükbaba ve büyükanneyi alarak geniş bir topluluk haline gelir.Aile fertleri birbirlerine ihtiyaç duyar.
+ Yorum Gönder


aile ile ilgili kompozisyon örnekleri,  aile hakkında kompozisyon örnekleri,  aile kavramı ile ilgili kompozisyon,  benim ailem konulu kompozisyon