+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Kışlık Örgüler Forumunda Örgü Bere Modeli Yapımı | Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Örgü Bere Modeli Yapımı | Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri
  ÖrgÜ Bere Modeli Yapımı

  Orgu Bere Modeli Yapımı.jpg  Nako Nova Beyaz Yün
  Tığ No:5
  YAPILIŞI
  4 Zincir çekilip 14 tane ikili trabzan yapılır.İkinci sırada her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. Oluşan dairenin etrafına 5 zincir çekilip 9 tane yaprak yuvası yapılır.Her bir yuvaya önce sık iğne,üç tane ikili trabzan ve sık iğne yapılarak bitirilir. Diğer yaprak yuvalarınada aynı işlem uygulanır. Yapraklar 7 zincirle birbirine tutturulur. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılarak bir tur örülür. Aynı ilmeğe tığ üstüne yün almadan üç defa batıp çıkılır. Tığ üstündeki bütün ilmekler bir defada toplanıp badem yapılır. 2 zincir çekliliriki ilmek atlayıp,üçüncü ilmeğe badem yapılır. Bu şekilde bir sıra örülür. Sonraki sırada iki zincir çekilerekyapılan boşluğa,badem,bademin üstüne zincir çekilir. 5 sıra örülür. Baş çevresine ölçerek üç parmak sık iğne yapılıp bere tamamlanır.


  En Güzel Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Örgüleri , Modelleri, Atkı, Bere, Şapka, Eldiven Resimleri Örnekleri Arşivi Burada .. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Bere örmek isteyen bayanlar nasıl bir bere öreceklerine karar vermekte güçlük çekiyorlarsa internet sitemizden yararlanarak istedikleri gibi bir bere bulabilir ve bu bereyi örerek kendileri de şık bir bereye sahip olabilirler.
+ Yorum Gönder


şapka yapımı,  atkı bere modelleri,  örgü şapka modelleri,  bere yapimi,  örgü bere yapılışı,  bademli bere yapımı