+ Yorum Gönder
Dantel ve Takılar ve Kışlık Örgüler Forumunda Anlatımlı Atkı ve Bere Yapımı Tarifi Atkı ve Bere Modeli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MEGASXL
  Devamlı Üye

  Anlatımlı Atkı ve Bere Yapımı Tarifi Atkı ve Bere Modeli
  Anlatımlı Atkı ve Bere Yapımı Tarifi Atkı ve Bere Modeli

  Kullanacağımız şiş 6 mm
  Örgü tekniği ön tarafı için 1/1 lastik, arka taraf ters olarak örülür.
  BERE:
  84 ilmek atıyoruz 20 cm ördükten sonra, eksiltmelere başlıyoruz. Eksiltmeler için; her 4 sırada bir, ilmekleri yarı yarıya eksiltiyoruz (2 defa) ve 20 ilmeğe ulaşıtığımızda, aralarından tığ ile geçirilen yünü çekerek tepesini büzüyoruz. Arka dikişi yapıyouz ve beremiz hazır.
  ATKI:
  31 ilmek başlıloruz, istediğimiz ölçüde örüyoruz ve bir defada kesip bitiriyoruz. Kenarlarına saçak yapıyoruz ve atkımızı tamamlamış oluyoruz. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kışın bere kullanmak başı soğuktan korumaktadır. Kadınlar hem başlarını soğuktan koruyacak hem şık gösterecek bereler kullanmayı tercih etmektedir. Kış mevsiminde bayanlar kullanacakları bereleri kendiler örmek isterlerse sitemizdeki bere örme açıklamalarından yararlanarak istedikleri gibi berelere sahip olabilirler.
+ Yorum Gönder


bere modelleri anlatımlı,  anlatımlı bere modelleri,  örgü bere yapılışları,  bere yapımı anlatımlı,  bere yapılışı anlatımlı,  örgü bere yapımı anlatımlı