+ Yorum Gönder
Bölge bölge Türkiye ve İç Anadolu Bölgesi Forumunda Ankara Bala Beynam Mesire Yeri Hakkında Kısaca Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Ankara Bala Beynam Mesire Yeri Hakkında Kısaca Bilgiler
  Bala Beynam Mesire Yeri

  Ankara'nın en eski ilçelerinden birisi olan Bala'da bulunan Beynam mesire yeri de başkentlilere hizmet veriyor. Ankara'ya 45 kilometre uzaklıktaki mesire yerine Ankara-Bala karayolu üzerinden 45 dakikada ulaşılabiliyor. Son yıllarda yapılan çalışmalarla modern bir mesire alanı haline getirilen çam ormanında, kır gazinosu, tuvalet, çocuk oyun grubu ve otopark bulunuyor.

  Ankara-Bala karayolu üzerinden 45 dakikada ulaşılabilen mesire yerinin etrafındaki çıplak arazinin içinden fışkıran yaklaşık 400 hektarlık orman alanı Ankaralıları ağırlamayı bekliyor.

  Son yıllarda yapılan çalışmalarla modern bir mesire alanı haline getirilen çam ormanında, kır gazinosu, tuvalet, çocuk oyun grubu ve otopark bulunuyor. Sahip olduğu konum itibariyle ziyaretçilere zengin bir orman manzarası sunan bu alanda, yeşilin ve mavinin tüm güzellikleri bir arada görülebiliyor.
  Yetkililer, orman alanının geçmiş dönemlerde daha büyük bir alana yayıldığını ifade ederek, ormanın tahrip edile edile bugünkü halini aldığını ifade ettiler.
  Beynam'da, Roma döneminden kalma hamam da görülebilecek yerler arasında bulunuyor. Ayrıca, Atatürk'ün Ankara'ya gelmeden önce Bala'da konakladığı, Balalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile TSK Güçlendirme Vakfı tarafından restore edilen, 'Beynam Atatürk ve Kültür Evi' de burada görülebilecek yerlerden bazıları

  Ankaralılar ayrıca, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan 419 çeşit bitkiyi içinde barındıran Beynam Kent Ormanı'nda, doğal ormanda yürüyüş parkurunu, resim teraslarını, yürüyüş patikalarını, dinlenme tesislerini kullanarak stres atabilirler. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Bala beyman mesire yeri ankaranın en eski ilçesi bala ilçesinde yer almaktadır. Beyman mesire alanı ankara halkına hizmet vermektedir. Beyman mesire alanı son yıllarda yapılan modernleştirme hareketleri ile bir gazino, bir çocuk parkı ve otoparka kavuşturulmuştur.
+ Yorum Gönder