+ Yorum Gönder
Tarih Arşivi ve Hukuk ve Kanunlarımız Forumunda Anlaşmalı boşanma protokolü örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Anlaşmalı boşanma protokolü örneği
  Anlaşmalı boşanma protokolü örneği
  KONU : Tarafların anlaşmalı olarak boşanmaları.

  AÇIKLAMALAR : Sayın mahkemenizde görülmekte olan davada, taraflar bir araya gelerek aşağıdaki şartlarla boşanma konusunda anlaşmaya varmışlardır:
  Taraflar, boşanma konusunda anlaşmışlardır.
  Müşterek çocukların velayeti davacı babaya bırakılacaktır. Babanın ömür boyu velayet hakkı saklıdır. Buna mukabil, davalı anne çocuklarını her istediğinde görebileceği gibi, müsait olduğu zaman dilimlerinde çocuklarını yanına alarak onlarla vakit geçirebilecek bu hususta taraflar birbirlerine gerekli anlayışı ve kolaylığı sağlayacaklardır. Annenin çocuklarıyla hafta sonları, anneler günü, dini ve milli bayramlar, sömestr ve yaz tatilinde görüşmesi ve çocuklarını yanına alabilmesi de mahkemece hüküm altına alınacaktır.
  Boşanma sebebiyle her iki taraf birbirlerinden tedbir, yoksulluk nafakası veya her hangi bir şekilde maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmamaktadırlar, boşandıktan sonraki yıllarda da talep etmeyeceklerdir.
  Davacı ve davalının birbirlerinden her hangi bir eşya veya başka bir konuda alacakları bulunmamaktadır. Bu konudaki mevcut taleplerinden de feragat ederler.
  Mal ve mülklerinde hakları olmadığını öldükten sonra da birbirlerine mirasçı olamayacaklarını kabul ederler.

  Davacı Davalı Davalı Vekili
  isim soyisim isim soyisim Av. isim soyisim 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Anlaşmalı boşanma protokolü dediğimiz şey aralarında anlaşmazlık olan ve boşanmaya karar veren ama hem karı hemde kocanın boşanmaya karar vermesi durumuna denir.
+ Yorum Gönder


anlaşmalı boşanma protokolü örneği,  anlaşmalı boşanma protokolü örnek,  anlaşmalı boşanma protokolü