+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Çinko mineralinin özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Çinko mineralinin özellikleri
  çinko mineralinin özellikleri nelerdir

  Bu esansiyel mineral vücutta herşey için gereklidir. Vücudun sağlıklı bir yapıda tutulması için herşeyi harekete geçiren bir kıvılcım gibi çalışır. Vücuttaki pek çok fonksiyonda görev alır. RNA ve DNA oluşumu ve proteinlerin enerjiye dönüştürülmesi için çok önemlidir. Vücuttaki her hücrede Çinko vardır. Zihinsel fonksiyonlardavücudun kendi kendini iyileştirmesi ve yenilemesi gereken durumlardakanın stabilizasyonunda vücuttaki alkali dengesinin muhafazasında önemli roller üstlenir. Bu mineralin varlığına ihtiyaç duyan organlar; kalpbeyin ve üreme sistemidir. Yemeklerin pişirilme yöntemleristres diüretiklerin kullanımıalkol alımı ve diğer faktörlerle vücuttaki çinko oranı azalır.

  Vücuttaki pek çok fonksiyonda görev alır. Protein sentezi, büyüme ve cinsel gelişimin yanı sıra bilhassa bağışıklık sistemi için gereklidir. Vücudun kendi kendini iyileştirmesi ve yenilemesi gereken durumlarda ve zihinsel fonksiyonlarda önemli roller üstlenir. Cildin ve kasların erken yaşlanmasını önler. Hücre yenilenmesini destekleyerek cildi güzelleştirir, tırnakları güçlendirir ve saç dökülmesini önler
 2. AZMİYE
  Devamlı Üye

  Çinko vücutta ki bir çok fonksiyonda görev yapan bir tür mineraldir. Protein sentezi ve büyüme için çok gereklidirler. Vücudun kendi kendini iyileştirmesi için çinko gereklidir.
+ Yorum Gönder