+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Baharat Yolu Nereden Geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Baharat Yolu Nereden Geçer
  Baharat Yolu Nereden Geçer

  Hindistan’dan başlayarak İran Körfezi ve Irak üzerinden Suriye limanlarına veya Kızıldeniz yoluyla Süveyş ve Akabe’ye, oradan da kara yoluyla İskenderiye’ye ulaşan yoldur. Uzak Doğu ile yapılan ticaret, Venedik ve Mısırlıların elinde bulunuyordu. Bu devletler, diğer devletlerin Baharat Yolu’ndan faydalanmasını engellemeye çalışmışlardır.

  Baharat Yolu, eski çağlarda, Uzakdoğu’yu batıya bağlayan ticaret yollarından biriydi. Baharat günümüzden binlerce yıl önce doğu ülkelerinde kullanılıyordu. Orta Çağ Avrupası’nda soyluların sofralarına da girince çok önemli bir ticaret ürünü haline geldi, ama pahalı olması nedeniyle ancak varlıklı kimseler satın alabiliyordu. Aslında tarçın, kakule, zencefil ve zerdeçal satışına dayanan baharat ticaretini Çinliler Mîlat’tan önce başlatmıştı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Baharat yolu bundan binlerce yıl önce en çok kullanılan yollardan biri idi. ve çoğunluk ile doğu devletleri tarafından kullanılmışlardır. bu baharat yolunda genellikle baharatların ticareti yapıldığı için bu adı almıştır.
+ Yorum Gönder