+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Canlıların Ortak Özellikleri Nedir Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Canlıların Ortak Özellikleri Nedir Hakkında Bilgi
  Canlıların Ortak Özellikleri nedir  Hücre Yapısı :
  Bütün canlılar hücrelerden oluşmaktadır. Hücre bir organizmanın temelidir. Hücrede gerçekleşen olaylar canlılığın devam etmesini sağlar.
  canllarnortakzellikleri.jpg
  Beslenme Canlıların yaşamalarını devam ettirebilmeleri için besin almak zorundadırlar. Hayvanlar besinlerini dış ortamdan alırlar. Bitkiler ise kendi besinlerini kendileri yaparlar.

  Hareket Canlılar dış ortamdan gelmekte olan uyaranlara karşı tepki göstermektedirler

  Büyüme : Canlılarda olan hücre bölünmeleriyle hücrelerinin sayısı artar. Bununla beraber organizma büyür.

  Üreme : Canlılar nesillerini devam ettirebilmek için ürerler. Eşeyli ve eşeysiz üreme olarak 2 şekilde ürerler.

  Solunum : Canlılar yapılarında bulunan besinler ile oksijenli veya oksijensiz bir şekilde besinleri yakarak enerji üretirler.

  Boşaltım : Canlılar değişik faaliyetler sonunda organizmada oluşmakta olan artık maddeler düzgün bir iç ortam oluşturabilmek için atarlar.

  Sindirim : Canlılar yapılarına aldıkları büyük olan molekülleri küçük moleküllere çevirirler.

  Sentez : Canlılar, yapılarına aldıkları küçük molekülleri organizmalarına uygun büyük moleküllere dönüştürürler.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Canlilarin sahip olduklari farkli özellikler olduğu gibi ortak olan özellikleri de vardir.. Bu özellikler canlilarin temel olan özelli,kleridir. örneğin solunum . Bu canlilarin ortak olan bir özelliğidir. Ayrica canlilarin yaşamlarinin devami için mutlaka yapmalari gereken bir şeydir. Diğer ortak özelliklerde böyledir.
+ Yorum Gönder


canlıların ortak özellikleri,  canlıların ortak özellikleri ile ilgili görseller,  canlıların ortak özellikleri 4. sınıf,  canlıların ortak özellikleri nelerdir maddeler halinde,  canlıların ortak özellikleri resimli,  canlıların ortak özellikleri ile ilgili araştırma