+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Her Telden Eğitim Konuları Forumunda Referans Mektubu Nasıl istenir , Referans Mektubu İsteme İpuçları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Referans Mektubu Nasıl istenir , Referans Mektubu İsteme İpuçları
  Referans Mektubu Nasıl istenir , Referans Mektubu İsteme İpuçları


  Sizi iyi tanıdığınıza inandığınız, hakkınızda olumlu şeyler düşünen kişilerden referans mektubu isteyin.
  Bu mektup sayesinde, kendisinin, ileriki tarihlerde, uygun olduğu ya da olmadığı zamanlarda, yeni işveren tarafından referans kontrolleri için vaktinin alınmayacağı avantajını vurgulayın.
  Mektubu yazacak olan kişiye; eğitim bilgilerinizi, iş tecrübelerinizi, varsa aldığınız ödülleri ya da kazandığınız başarıları içeren bir özgeçmişinizi hazırlayıp verin. Bu bilgiler mektubu yazan kişiye kolaylık sağlayacaktır.
  Mektubun aceleye getirilmemesi için, mektubu yazacak kişiye ihtiyacı olan zamanı verin.
  Çalıştığınız işyerinden ayrılırken, ileride referanslarına başvurabileceğ inizi düşündüğünüz kişilerden referans mektubu isteyin. Böylelikle bu kişilerin yazacakları referans mektubunda; çalışma alışkanlıklarınızı , kişisel özelliklerinizi, iş yerindeki başarılarınızı unutmadan referans mektubunuzu yazmalarını sağlamış olursunuz.
 2. Fatma
  Administrator

  Referans mektubu yazacak olan kişiye detaylı bilgi verilmelidir. Araştırmalar referans mektupların tamamının pozitif olmasıdır bunun nedenide adayın kendisine referans olacak kişilerin kendisinin seçmesidir.
+ Yorum Gönder


referans mektubu nasıl istenir,  referans istemek,  referans isteme,  referans mektubu isteme