+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Hayvanlar Hakkında Forumunda Fil Ile Ilgili Kısa Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fil Ile Ilgili Kısa Bilgiler
  fil ile ilgili kısa bilgiler nelerdir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Fil Hakkında Kısa Bilgiler

  Her iki türün ayırt edici özellikleri gövdelerinin çok iri, burunlarının hortum biçiminde uzamış, bacaklarının kalın ve sütun biçiminde, kulaklarının geniş (özellikle Afrika filinde), kafalarının çok iri ve sürekli uzayan üst kesici dişlerinin (fildişi) savunma dişlerine dönüşmüş olmasıdır.
  Ama Asya filinin dişisinde genellikle bu savunma dişleri bulunmaz. Ayrıca Sri Lanka da yaşayan alt türünün erkekleri de %30 oranında fildişinden yoksundur. Renkleri bozdan kahverengiye kadar değişen fillerin derileri kalın, kılları seyrek ve kabadır. Burun delikleri uzun hortumlarının ucunda yer alır; kaslı ve çok amaçlı bir organ olan hortumun ucundaki parmaksı uzantı, hayvanın küçük nesneleri tutabilmesini sağlar. Bu uzantı Afrika filinde çift, Asya filinde tektir. Filler su içmek için önce suyu hortumlarına çeker, sonra ağızlarına boşaltırlar. Erkeklerde erbezleri gövdenin içinde korunduğundan erbezi torbaları yoktur.

 3. Feyruşah
  Devamlı Üye
  Afrika Fili Asya Filinden daha iridir. Üstelik Afrika fili yeryüzünde ki kara hayvanlarının en büyüğüdür. Boyu 3,5 metre kilosu 5,5 ton kadar vardır.Asya fillerinin Afrika fillerine göre çok uysal bir yapıları vardır. Beslendikleri şeyler arasında meyve, sebze, ve kuruyemişde var.

  fil.jpg
+ Yorum Gönder